O autorze
Poseł na Sejm RP VII kadencji z wykształcenia prawnik. Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Moim priorytetem jest polityka prorodzinna, wyrównywanie szans rozwoju uboższych regionów kraju, wprowadzanie rozwiązań wspierających małą i średnią przedsiębiorczość, praca na rzecz równouprawnienia kobiet oraz ekologia.

Zwolnijmy najbiedniejszych z płacenia podatków

Decyzję ogłosiliśmy dziś na konferencji prasowej w Sejmie
Decyzję ogłosiliśmy dziś na konferencji prasowej w Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe
Emerytury i renty Polaków w 2018 roku wzrosną średnio o 20 procent. Pod warunkiem, że większość sejmowa zaakceptuje projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego pod hasłem "Emerytura bez podatku". Gotowy projekt ustawy złożyliśmy dziś (21.12) na ręce Marszałka Sejmu.


W Polsce żyje dziś ok. 9 mln emerytów. Każdy z nich co miesiąc płaci fiskusowi podatek od świadczenia, przeciętnie 20 proc. Tak więc jeśli emerytura czy renta brutto wynosi 1000 zł, starszy człowiek dostaje na życie zaledwie 872 zł. Posłowie PSL postanowili to zmienić. Przygotowaliśmy projekt ustawy "Emerytura bez podatku" i dziś, przed świętami, złożyli go do laski marszałkowskiej.

Roczny koszt projektu może przekroczyć 1 mld zł. To jednak relatywnie nic w porównaniu do kosztów obniżenia wieku emerytalnego, 55 mld zł do 2021 roku lub programu 500 +, ok. 24 mld zł rocznie. Mamy wzrost gospodarczy, a emeryci są coraz biedniejsi. Waloryzacja ich świadczeń wyniosła w tym roku zaledwie od 5 do 10 zł. Tymczasem pracowali przez większość życia, zdążyli już zapłacić państwu wystarczające podatki. Wzrost emerytur do wartości netto szybko przełoży się na lepszy poziom ich życia.

To już kolejny projekt ustawy skierowany do seniorów, jaki złożyliśmy w ostatnim czasie. Poprzedni, tak zwany "500+ dla emerytów", zakładał wypłaty dodatkowych świadczeń w wysokości 500- 400 zł raz w roku przed Bożym Narodzeniem. Niestety wszyscy posłowie PiS byli przeciwni i jednogłośnie odrzucili projekt. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz przemyślą sprawę i opowiedzą się za zwolnieniem emerytów z podatków.


Rząd wbrew obietnicom z kampanii zapomina o seniorach, w końcu powinien sobie o nich przypomnieć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA HEJTERSKA

WYWIAD 0 0Jak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

0 0Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
0 0Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"