O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
@WandaNowicka

Rok temu rozpoczął się spektakularny protest środowisk dotkniętych niepełnosprawnością

Rok minął od czasu, kiedy osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny podjęły jakże słuszną walką o godność i godziwe warunki życia. Cała Polska z coraz większym przerażeniem obserwowała korowód polityków PiS, odwiedzających protestujących w Sejmie, by mamić je płonnymi obietnicami.


Następnie widzieliśmy rosnącą niechęć rządzących wobec protestujących i irytację, dlaczego oni wciąż okupują ich Sejm.
Zaszokowani i bezradni widzieliśmy nakręcającą się spiralę pogardy, poniżenia i szykan, utrudniających protestującym pobyt w Sejmie. I zero refleksji, że postulaty tego środowiska są jak najbardziej słuszne i że rząd powinien je zrealizować.
Mimo ówczesnej porażki w słusznej walce o godne warunki życia, osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny odniosły moralne zwycięstwo w tym starciu.
Przede wszystkim uświadomiliście całemu społeczeństwu, jak wygląda wasza sytuacja i że macie prawo do lepszych warunków życia, I społeczeństwo jest po waszej stronie.
Pamiętamy i dziękujemy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...