O autorze
Wanda Nowicka. Wieloletnia działaczka na rzecz praw kobiet i praw człowieka. Prezeska stowarzyszenia Równość i Nowoczesność (RóNo). Posłanka na Sejm i wicemarszałkini Sejmu VII kadencji. Współzałożycielka Stowarzyszenia Neutrum. Przez 20 lat prowadziła Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Była ekspertką WHO. Autorka raportów, a także wielu artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Wykładala w szkole Gender Mainstreamingu PAN. Laureatka nagród za swoją działalność w kraju i za granicą. Nowicka z wykształcenia jest filolożką klasyczną.
@WandaNowicka

Proszę o głos!

Konwencja Wiosny
Konwencja Wiosny własne
Kandyduję do PE na liście #Wiosny z woj. kujawsko-pomorskiego. Każdego dnia zabiegam o nowoczesne i postępowe państwo, w którym panuje pluralizm światopoglądów i pełna swoboda decydowania o swoim życiu, a kobiety mogą stanowić o własnej seksualności i rozrodczości.


To państwo, w którym kobiety i mężczyźni mają takie same prawa i możliwości. To państwo otwarte, w którym wszyscy bez względu na płeć, tożsamość seksualną czy pochodzenie czują się równoprawnymi obywatelami i obywatelkami, gdzie prawa człowieka są przestrzegane. To państwo świeckie, które jest oddzielone od Kościoła, gdzie szanuje się przekonania innych ludzi. To państwo niwelujące nierówności społeczne, umożliwiające młodym ludziom wejście na rynek pracy, gdzie inwestuje się w rozwój nauki i młode pokolenia, ale także dbające o seniorów, którzy mają prawo oczekiwać właściwej polityki. To państwo, które dba o tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, zapewnia im potrzebne wsparcie i dostrzega, że w każdym człowieku drzemie potencjał wart inwestycji. W końcu to państwo dbające o zwierzęta i środowisko, a także zrównoważony rozwój świata.
Jeśli bliska jest wam moja wizja Polski i Europy, proszę o wasz głos.
Wanda Nowicka, Wiosna, nr 1, lista nr 2.
Wiosna Biedronia Wiosna w Kujawsko-Pomorskim Wiosna Kobiet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona