O autorze
Podróżująca motocyklistka… w jej żyłach płynie benzyna, a to za sprawą szalonej, prowadzącej warsztat motocyklowy Babci, która przekazała Weronice miłość do jednośladów.
W 2011 roku podróżniczka zrealizowała wyprawę motocyklową dookoła Europy – Riding Across Europe, objeżdżając nasz kontynent małą „125tką” i pokonując nią 12 000 km. W 2014 odbyła samotną wyprawę motocyklową po Ameryce Północnej. W ciągu 80 dni przejechała 19 728km! A w październiku zakończyła kolejną wyprawę na małej „ 125tce" od Islandii po Lizbonę. Pokonując tym motocyklem 16 500km. Co tu dużo mówić - Weronika kocha jeździć motocyklem!
P.S. Niedawno ukazała się jej książka pt. "Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski z wyprawy motocyklowej”.

Bonneville dream

zdjęcie wykonane Sony Xperia™ Z1
zdjęcie wykonane Sony Xperia™ Z1 fot. W.Kwapisz
Właśnie minął miesiąc odkąd w siodle Triumpha Bonnevilla przemierzam dzikie prerie Ameryki Północnej.


Każdy Stan to dla mnie niespodzianka, bo nam Europejczykom dobrze znane są takie miejsca jak Nowy Jork czy Los Angeles, ale już stany takie jak Colorado, Utah czy Arizona zdecydowanie mniej, a szkoda… W szczególności te dwa pierwsze powaliły mnie na kolana swoimi widokami oraz wspaniałymi trasami, jakie przebiegają przez Parki Narodowe. Natomiast stan trzeci chciał mnie dosłownie powalić na kolana… swoją pogodą. Tak na powitanie… pojawiła się burza z piorunami, wiatry, które zmuszały mnie do jazdy pod kątem 60 stopni no i „przyjemna”, rześka temperatura poniżej 5 stopni. Czysta rozkosz – prawda?! No, ale cóż uśmiejecie się, bo w Las Vegas jest… 39 stopni (w cieniu!!) i przy takiej temperaturze zaczyna się tęsknić za tym chłodem.
Tak, tak.. kobieta zmienną jest. Dobrze, że moje humory Bonni wytrzymuje, bo przed nami jeszcze wiele dni wspólnej jazdy.

Co do samej jazdy na jednym z postoi zaczepił mnie motocyklista na wypasionym turystycznym motocyklu i zaczął wypytywać czy Bonneville ma grzane manetki? kontrolę trakcji?... itd. W końcu nie wytrzymałam i z rozbrajającym uśmiechem odpowiedziałam, że ma silnik ( i duszę)! Ten motocykl został stworzony po to by poczuć smak prawdziwej przygody, jeśli chciałabym siedzieć na „sofie” to zostałabym w domu. Ja nie chcę zagłuszać śpiewu ptaków czy pędu powietrza radiem z mp3. Ja nie chcę osłaniać się wielgaśną szybą… Ja chcę chłonąć świat tu i teraz. I w tym pomaga mi Bonneville. On także znosi bariery międzykulturowe, bo przyciąga uwagę.. nawet tutaj w królestwie Harleya się wyróżnia.

I tak we dwójkę z Triumphem przemierzamy kolejne mile czekając na to, co nowy dzień przyniesie i kogo spotkamy nowego na naszej trasie.

Szerokości!!

Wyprawę napędza Triumph i InterMotors.
Wyprawę napędza Masterlease.

[
photo]234863[/photo]
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Królowa wróciła. Trzeci sezon "The Crown" udowadnia, że to wciąż serialowa śmietanka Netflixa
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"