O autorze
Podróżująca motocyklistka… w jej żyłach płynie benzyna, a to za sprawą szalonej, prowadzącej warsztat motocyklowy Babci, która przekazała Weronice miłość do jednośladów.
W 2011 roku podróżniczka zrealizowała wyprawę motocyklową dookoła Europy – Riding Across Europe, objeżdżając nasz kontynent małą „125tką” i pokonując nią 12 000 km. W 2014 odbyła samotną wyprawę motocyklową po Ameryce Północnej. W ciągu 80 dni przejechała 19 728km! A w październiku zakończyła kolejną wyprawę na małej „ 125tce" od Islandii po Lizbonę. Pokonując tym motocyklem 16 500km. Co tu dużo mówić - Weronika kocha jeździć motocyklem!
P.S. Niedawno ukazała się jej książka pt. "Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski z wyprawy motocyklowej”.

Las Vegas

zdjęcie wykonane Sony Xperia™ Z1
zdjęcie wykonane Sony Xperia™ Z1 fot. W.Kwapisz
Jak zwykle wyjechałam później, niż wcześniej, ale niestety tak to bywa, kiedy człowiek przywiązuje się do nowo poznany osób i ciężko mu opuścić miejsce, w którym nocował.Tak było w Williams, gdzie pod swój dach przygarnął mnie Richard (zapalony motocyklista i podróżnik). Wspaniały człowiek, którego odnalazłam dzięki portalowi Couchsurfing. Richard ma także niesamowitą sąsiadkę „Julcię” – dokładnie tak „Julcię”, której rodzice urodzili się w Polsce. Gdy dowiedziała się, że będę nocować postanowiła zrobić „gołąbki” oraz „szarlotkę”! Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wzruszające są takie gesty, kiedy człowiek od kilku tygodni jest w podróży na obczyźnie.

Jak zwykle wyjechałam później, niż wcześniej, ale niestety tak to bywa, kiedy człowiek przywiązuje się do nowo poznany osób i ciężko mu opuścić miejsce, w którym nocował. Tak było w Williams, gdzie pod swój dach przygarnął mnie Richard (zapalony motocyklista i podróżnik). Wspaniały człowiek, którego odnalazłam dzięki portalowi Couchsurfing. Richard ma także niesamowitą sąsiadkę „Julcię” – dokładnie tak „Julcię”, której rodzice urodzili się w Polsce. Gdy dowiedziała się, że będę nocować postanowiła zrobić „gołąbki” oraz „szarlotkę”! Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wzruszające są takie gesty, kiedy człowiek od kilku tygodni jest w podróży na obczyźnie.

Tym razem pod swój dach przygarnął mnie Erik (z pochodzenia Węgier). Człowiek, który jest prawdziwym gospodarzem dla wielu podróżników. Prócz mnie pod jego dachem nocowała jeszcze para Niemców oraz dwójka Austriaków, którzy kilka tygodni temu rozpoczęli swoją podróż dookoła Świata. I co może robić taka mała „Unia Europejska” w Las Vegas?! Wybrać się na gokarty!! Kiedy reszta już padała ze zmęczenia, ja stwierdziłam, że odsypiać to będę w domu… i razem z gospodarzem wybraliśmy się do centrum. I przyznam szczerze, że z jednej strony Las Vegas onieśmielało, a z drugiej było przytłaczająco smutne. Obserwowałam ludzi grających na maszynach i robili to tak mechanicznie, jakby pracowali w fabryce, zero emocji. Jakoś wolę inne formy spędzania czasu… Oczywiście markowe sklepy kusiły swoimi nowymi kolekcjami, ale ceny były zawrotne.

Wyjazd z Las Vegas nie był łatwy było potwornie gorąco – POTWORNIE!! Po raz pierwszy myślałam, że "zejdę". Podczas jazdy ratowały mnie wiadukty, bo tylko tam można było znaleźć trochę cienia, aby skryć się przed piekącym słońcem, choć na kilka minut. Patrzyłam w lusterko i widziałam zjawę, a nie człowieka. Pogoda była nieludzka. W tamtej chwili zazdrościłam innym, że jadą autem z klimatyzacją, bo my z Bonnim mieliśmy serdecznie dosyć Nevady.
I kiedy ujrzałam zielone góry Kalifornii nareszcie mogłam odetchnąć, bo zrobiło się trochę chłodniej.


Szerokości!!

Wyprawę napędza Triumph i InterMotors.
Wyprawę napędza Masterlease.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Królowa wróciła. Trzeci sezon "The Crown" udowadnia, że to wciąż serialowa śmietanka Netflixa
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam