O autorze
Wojciech Kuśpik - Prezes i akcjonariusz Grupy PTWP, twórca i wydawca specjalistycznych mediów. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej. Od początku działalności w prywatnym biznesie – jako właściciel i współwłaściciel firm.

Bilans i otwarcie

Dla nas jako organizatorów ważna jest wiedza o tym, jak Europejski Kongres Gospodarczy wpływa na losy osób, instytucji i firm zaangażowanych w nasz projekt, na rozwój regionu – jak wpisuje się w publiczną debatę o przyszłości Europy i europejskiej gospodarki. Nie zamykamy drzwi Kongresu – wchodzimy przez nie na drogę do VII edycji najważniejszej imprezy gospodarczej naszej części Europy.


Podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach podsumowaliśmy tegoroczny VI Europejski Kongres Gospodarczy. Jak co roku gościliśmy w maju na Śląsku komisarzy UE i innych europejskich polityków, przedstawicieli rządów krajów Europy centralnej, inwestorów i menedżerów największych europejskich firm, naukowców i ekspertów. Przez trzy dni uczestniczyli w ponad stu debatach, spotkaniach i wydarzeniach.
Kongres ponownie współtworzyli ludzie mający realny wpływ na najważniejsze decyzje polityczne i gospodarcze w Polsce i w Europie. Ponad sześć tysięcy Gości Kongresu mogło współuczestniczyć w procesie dochodzenia do tych decyzji. Ale Kongres był także okazją do spotkań, mniej oficjalnych rozmów, z których (o czym dowiadujemy się nieco później) rodzą się w gwarze kuluarów i przy kawiarnianych stolikach konkretne biznesowe projekty – inwestycje, fuzje, transakcje.
Z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy BCMM wśród uczestników Kongresu wynika, iż ponad 90 proc. ankietowanych deklaruje chęć ponownego uczestnictwa w imprezie w 2015 r. To podobny rezultat jak w poprzednich latach.
Z przekazem Kongresu staramy się docierać do polityków w kraju i w Europie, do ludzi tworzących perspektywy rozwoju gospodarczego w naszym regionie Europy. W tym roku skierowaliśmy do nich Rekomendacje dotyczące energetyki i bezpieczeństwa energetycznego – ważnego nurtu każdego z dotychczasowych kongresów.
Przygotowaliśmy także Wnioski dla Europy (http://www.eecpoland.eu/wiadomosci/kongresowe-przeslanie-dla-europy,227939.html) – opracowanie sumujące najważniejsze, dobitne i znaczące myśli i opinie uczestników Kongresu. W ten sposób staramy się wskazywać przyszłościowe trendy, zwracać uwagę na to, co już wkrótce będzie dla europejskiej przyszłości ważne i najważniejsze.
Wierzymy, że ta nasza pokongresowa aktywność pomoże rozwiązywać kluczowe problemy Europy zdefiniowane w trakcie majowych debat w Katowicach i zmierzyć się z kolejnymi dylematami  – również w ramach przygotowań do siódmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki