O autorze
Blogerem jestem od połowy 2007 roku. Piszę o tym co ważne dla Warszawy, Polski i Europy. Ale przede wszystkim piszę o tym co ważne dla ludzi.Podoba mi się Europa. Podzielam przekonanie łączące wielu Polaków, chciałbym aby w Polsce było tak jak na Zachodzie. Aby jakość życia Polaków była zbliżona do jakości życia innych Europejczyków. Chciałbym aby europejskie normy dotyczyły również usług publicznych: dostępu do wysokiej jakości edukacji, ochrony zdrowia, opieki nad osobami starszymi. Aby każdy obywatel wiedział co dostaje od Unii i miał świadomość, że nie jest obywatelem drugiej kategorii. W Parlamencie Europejskim pracuję w komisjach rolnictwa i rozwoju regionalnego. Wybór tej pierwszej związany był z moim wykształceniem i doświadczeniem publicznym. W Polsce pełniłem funkcję Ministra Rolnictwa. Moim zadaniem było przygotowanie systemu wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników. System zadziałał. Dzięki temu zmniejsza się przepaść między poziomem życia rolników w Polsce i w Europie Zachodniej. Wybór drugiej komisji był w tym kontekście jeszcze bardziej naturalny. Rozwój regionalny to pomoc regionom słabszym, dbanie o terytorialną spójność Europy. Komisję rozwoju regionalnego wybrałem, ponieważ nie chciałbym aby mówiono o Europie A i Europie B. Moje marzenie jest jednocześnie marzeniem milionów Europejczyków. Aby zostało ono zrealizowane musimy najpierw się poznać, podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. A potem połączyć nasze siły. Dlatego serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji na moim blogu.

Pouczenie i pouczające słowa Franciszka

Widać, że Kościół powoli zaczyna poważnie myśleć o walce z pedofilią we własnych szeregach. Przykład płynie z Watykanu od papieża Franciszka. Polscy hierarchowie – chcąc nie chcąc – muszą dostosować się do nowej sytuacji. Stąd ostatnio zamiast wypowiedzi o „namiętności” i „gorącym klimacie” mamy słowa znacznie bardziej stosowne. Niestety przykład od idący z góry nie dotarł jeszcze na sam dół.


Ksiądz Gil ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości Dominikany i ścigany listem gończym Interpolu został namierzony przez polską policję. Namierzony i… pouczony. Ciekawe czy w przypadku świeckiego ściganego przez Interpol też polska policja by tylko „pouczyła”, czy może jednak podjęłaby jakieś czynności.

Wybitny prawnik prof. Marian Filar nie ma wątpliwości, że polscy księża za przestępstwa pedofilskie popełnione na Dominikanie mogą być sądzeni w Polsce. Powiem więcej, powinni być sądzeni. Dla dobrego przykładu.

Nie chodzi tutaj o żaden antyklerykalizm – jak starają się wmówić społeczeństwu przedstawiciele Kościoła. Chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Zresztą w tym miejscu warto przytoczyć wypowiedź papieża Franciszka: „Kiedy mam przed sobą klerykała od razu staję się antyklerykałem. Klerykalizm nie powinien mieć nic wspólnego z chrześcijaństwem”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy