O autorze
Dorota Minta jest psychologiem klinicznym, pomagającym dzieciom i dorosłym z zaburzeniami odżywiania. Michał Bonarowski od lat pracuje w mediach i specjalizuje się w komunikacji nowoczesnych marek w Internecie. Łączy nas pasja kulinarna: lubimy uczestniczyć w ciekawych zdarzeniach z jedzeniem w roli głównej, poznawać doskonałe produkty i ich oryginalne smaki oraz stojących za nimi prawdziwych ludzi.
Lubimy spędzać czas z ludźmi ceniącymi dobry smak, kunszt rolników, producentów i kucharzy, cukierników, winiarzy. Od czasu do czasu zapraszamy przyjaciół do stołu i gotujemy dla nich dania, które właśnie odkryliśmy.
Dla ludzi tak jak my lubiących dobre smaki, powstał kalendarz imprez kulinarnych wartych odwiedzenia. Czekamy na Wasze maile: kontakt@wydarzeniakulinarne.pl

Po-karnawałowe smaki

Jeszcze chwilę temu wokół rozbrzmiewał szum końca karnawału, muzyka, szalone koktajle i obfitość jedzenia. Teraz czas na lekkie spowolnienie i solidne przygotowanie sie na nadejście wiosny. W ten weekend możecie wpaść na charytatywne pieczenie ciasteczek, degustacje i warsztaty.


Jeszcze dzisiaj Winne Bielany zapraszają na Festiwal Win Mołdawskich. Możecie sami, sensorycznie sprawdzić, jak rozwija się winiarstwo tego małego kraju. Okazuje się, że można tam znaleźć sporo interesujących smaków
Piątek 3 marca, 16.00-22.00
Warszawa, ul. Magiera 13a
Jewish Comunity Center zaprasza wszystkie panie na spotkanie Grupy Kobiecej z okazji nadchodzącego święta Purim.Tym razem czekają Was warsztaty pieczenia humentaszy z Marylą Musidłowską. A piec będziecie nie ot tak (do Purim wszak jeszcze trochę czasu), lecz na Kiermasz Purimowy następnego dnia!
Czyli podwójna przyjemność – wypieki i to z charytatywnym wydźwiękiem, bo cały dochód ze sprzedaży kiermaszowej humentaszy pójdzie na pomoc Sarze.Powoli zaczynamy przyzwyczajać się do Florentin Warszawa. Tym razem wspólnie z Whisky Live Warsaw zapraszają na pierwsze z serii spotkań "Rozmów przy Whisky". Jest to inicjatywa, która ma przybliżyć bogaty świat whisky single malt. Cała opowieść rozpoczyna się w Irlandii – stamtąd też wyruszymy wraz z Teeling Whiskey Company.
Degustacja whiskey:
Teeling Single Grain Cabernet Sauvignon Cask,
Teeling Small Batch Rum Finish,
Teeling Single Malt (z pięciu beczek).
— Jarek Buss (Whisky Live Warsaw, juror — World Whiskies Awards),
— Wit Szychowski (szef kuchni restauracji Florentin, uczestnik Top Chef Polska).
Data: 4 marca 2017 r.
Godz: 20.00
Cena: 150 zł /os.
Warszawa, ul. Smolna 40Gospodarze Reduty Banku Polskiego zapraszają na 10 – daniową kolację degustacyjną wraz z dobranym do każdego dania polskim winem. Szef Kuchni Marek Kropielnicki razem z trzema wybitnymi kucharzami – Zbigniewem Kopyckim, Arturem Nijakowskim oraz Samir Motwani, zapowiadają, że pokażą wyraziste smaki polskich ziół i przypraw. Degustację 10 polskich win z renomowanych winnic – starannie dobranych do każdej potrawy poprowadzi sommelier Łukasz Bester. w menu znajdziecie polskie produkty: jagnięcinę wrzosówkę, łososia wiślanego, sarninę, polskie ślimaki oraz świnię złotnicką. Zapowiada podróż smakowa po polskiej ziemi, pełna wrażeń, sensacji i pasji przekazanej od Szefów.

Cena 375 zł/osobę obejmuje:
10 dań degustacyjnych
10 win degustacyjnych
Warszawa, Bielańska 10, start 18.00
Smakowitego weekendu :)