O autorze
Dział styl.naTemat.pl poleca, odradza i komentuje. Szybko, konkretnie i bezlitośnie, jeśli trzeba.

Marylin jest w każdym z nas – ogłaszamy konkurs!

Mat. prasowe
Za oknem prawdziwy skwar więc dziś mamy dla Was apetyczną Marylin idealnie przystosowaną do skwaru.


Wraz z Universal Channel zapraszamy do konkursu poświęconego wyjątkowej kobiecie, ikonie kina, symbolowi seksu – Marylin Monroe.

Już 5 sierpnia w niedzielę, mija 50. rocznica śmierci Marilyn i właśnie z tej okazji w najbliższy weekend Universal Channel przypomni jeden, z rzadko pokazywanych filmów – "Książę i aktoreczka" z 1957 roku.


A my na "Wypisz Wymaluj", blogu działu kultura redakcji naTemat, codziennie przez siedem dni będziemy publikować zdjęcia Marylin Monroe wraz z jej cytatami. Do cytatu, z którym się utożsamiacie dodajcie kilka słów uzasadnienia i wyślijcie na konkursy@natemat.pl.

Trzy odpowiedzi, które najbardziej zauroczą redakcję otrzymają nagrody w postaci albumów „Marylin – ujęcia z bliska” autorstwa Susan Bernard, ufundowanymi przez wydawnictwo Bukowy Las, a także zestaw gadżetów od Universal Channel.

Susan Bernard "Marilyn. Ujęcia z bliska"
W sierpniu 2012 przypada 50. rocznica śmierci Marilyn Monroe. Ten piękny album powstał w hołdzie nieprzemijającej urodzie słynnej aktorki, utrwalonej
na fotografiach legendarnego hollywoodzkiego fotografa Brunona Bernarda. Bruno of Hollywood, bo tak podpisywał swe prace, odkrył Normę Jean, kiedy była nikomu nieznaną nastolatką, obserwował, jak stawała się Marilyn Monroe
i towarzyszył jej niewiarygodnej karierze aż do ostatnich chwil, gdy osiągnęła status wielkiej gwiazdy filmu.
To właśnie fotografia jego autorstwa, przedstawiająca Marilyn stojącą nad kratką wentylacyjną metra
w wydymającej się białej sukience, stała się ikoną, symbolem seksapilu i hollywoodzkiego splendoru. Miedzy innymi historia powstania tego zdjęcia, uznanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MOMA)
za fotograficzny symbol XX w., jest szeroko i interesująco zaprezentowana w albumie.
Lususowo wydany album przedstawia na zdjęciach Bernarda (spośród których 35 nie było nigdy przedtem publikowanych) najważniejsze momenty życia Marilyn Monroe, między innymi jej pierwszą sesję z 1946 r. Wielu fotografiom towarzyszą niezwykle ciekawe komentarze,
które są notatkami wyjętymi z dziennika fotografa. W książce, znakomicie skomponowanej przez jego córkę, Susan Bernard, znajdują się również dwa teksty aktorek: Jane Russell, która obok Monroe wystąpiła w filmie „Mężczyźni wolą blondynki” oraz Lindsay Lohan.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...