NieZaglosuje.pl uderza spotem w Rostowskiego i publikuje "czarną listę kandydatów"

Kampania społeczna NieZagłosuje.pl jest wymierzona m.in. w postać Jacka Rostowskiego
Kampania społeczna NieZagłosuje.pl jest wymierzona m.in. w postać Jacka Rostowskiego Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
Wyborcy często mają krótką pamięć, ale autorzy inicjatywy NieZaglosuje.pl dobrze pamiętają, którzy posłowie głosowali za przeniesieniem części środków OFE do ZUS. Teraz, w przededniu wyborów do europarlamentu, serwis NieZaglosuje.pl postanowił przypomnieć o grzechach części kandydatów. Na celowniku znalazł się m.in. Jacek Rostowski.

Na czarnej liście serwisu NieZaglosuje.pl znaleźli się m.in.: Eugeniusz Kłopotek, Stanisław Żelichowski (PSL), Barbara Kudrycka, Roman Kosecki, Julia Pitera, Adam Szejnfeld, Mariusz Grad, Krystyna Szumilas, Bogdan Zdrojewski (PO) i Kazimierz Kutz (Europa Plus-Twój Ruch).

Wszyscy wymienieni politycy walczą obecnie o miejsce w Parlamencie Europejskim. Wszyscy poparli także ustawę, na mocy której obligacyjna cześć środków OFE została przeniesiona do ZUS. Ustawę – jak nietrudno się domyślić – krytykowaną przez autorów kampanii NieZaglosuje.pl.

Jednym z pomysłodawców przesunięcia środków OFE był Jacek Rostowski, który również chce zostać europosłem. Nie dziwi więc, że inicjatorzy akcji poświęcili byłemu ministrowi finansów osobny spot.

– Uwaga! Ta osoba była głównym orędownikiem przejęcia pieniędzy z OFE przez państwo i zawłaszczenia oszczędności emerytalnych milionów Polaków. Głosujmy zawsze, ale uważajmy, na kogo oddajemy nasz głos, podejmujmy mądre wybory – apeluje do widzów występujący w nagraniu narrator.


NieZaglosuje.pl

Zachęcamy wszystkich obywateli, aby w najbliższych wyborach do Europarlamentu, które odbędą się 25 maja 2014, pokazali, że obchodzi ich, jakie decyzje są podejmowane w ich imieniu przez polityków oraz jakie są tego konsekwencje. Apelujemy o sprawdzenie swojego kandydata i świadome głosowanie. Podejmujmy mądre wybory!Trwa ładowanie komentarzy...