„Joga to dzieło szatana”. Katolicy nawołują do protestów przed darmowymi zajęciami jogi w Poznaniu

Katolicy protestują przeciwko zajęciom "Joga przy fontannie" w Poznaniu.
Katolicy protestują przeciwko zajęciom "Joga przy fontannie" w Poznaniu. Fot. Shutterstock
Najbardziej konserwatywni katolicy od lat przekonują, że joga to prosta droga do piekła. Czasami dają temu przekonaniu wyraz w postaci protestów. Tak właśnie ma być w niedzielę w Poznaniu, gdzie w jednym z parków odbędą się darmowe zajęcia jogi. Fronda.pl określa je jako „demoniczną imprezę” i przytacza opinię zakonnika, który mówi, że joga prowadzi do „głębokiego zniewolenia”.

Po raz pierwszy w kilkuletniej historii impreza „Joga przy fontannie” może mieć kłopoty. Bo nad darmowymi zajęciami organizowanymi w wakacje w jednym z poznańskich parków pochylił się serwis Fronda.pl. Dziennikarz zastanawia się „Dlaczego Poznań promuje demoniczną jogę” i wyraża przekonanie, że władze miasta nie wiedzą, czym naprawdę ona jest.

Joga ma charakter demoniczny. I jak mówił w jednym z wywiadów dla Fronda.pl ksiądz Przemysław Sawa („Ksiądz Sawa: przestroga przed szatanem, to teologia Ewangelii”) joga to zagrożenie duchowe. Czytaj więcej


Dowodem ma być wywiad, opublikowany na Fronda.pl, w którym ks. Przemysław Sawa przytacza świadectwo ojca. J. Verlinde, który niegdyś jogę uprawiał. Jego zdaniem prowadzi ona do „głębokiego zniewolenia” i jest „zagrożeniem duchowym”. Na poparcie tej tezy kilka godzin później w serwisie opublikowano tekst pt. „Joga to dzieło szatana”. Aby mu przeciwdziałać poznaniacy powinni przyjść na miejsce imprezy i „wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, że promuje się mieszkańcom miasta demoniczny relaks, który zagraża życiu wiecznemu”.

Źródło: Fronda.pl
Trwa ładowanie komentarzy...