Reklama.
Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna i Politechnika Łódzka planują uruchomić wspólnie nowy kierunek studiów – inżynierię kosmiczną. – Nie będziemy od razu zajmować się umieszczeniem satelitów na orbicie, ale konstrukcją dronów już tak – powiedział prof. Sławomir Wiak, prorektor ds. edukacji Politechniki Łódzkiej, którego cytuje „Dziennik Łódzki”.
Jest to pierwszy tego typu kierunek studiów w Polsce z autorskim programem kształcenia. Dla kandydatów przygotowano 40 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Studia będą trwały 3,5 roku, a ich absolwenci uzyskają tytuł zawodowy inżyniera. Inżynieria kosmiczna to międzywydziałowy, interdyscyplinarny kierunek studiów pierwszego stopnia przygotowujący absolwentów do pracy w dziedzinie technik satelitarnych.
Utworzenie nowej specjalności studiów technicznych jest motywowane rosnącym rynkiem pracy w dziale przemysłu i badań kosmicznych, po wstąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i równoległym wyniesieniu na orbitę pierwszych polskich satelitów. Czytaj więcej