Kościół ostrzega przed islamem. "Niewierni nie mają żadnych praw, nie mają godności"

Ostrzeżenie abp. Emila Nony opublikowano na stronie Konferencji Episkopatu Polski
Ostrzeżenie abp. Emila Nony opublikowano na stronie Konferencji Episkopatu Polski Fot. Grzegorz Skowronek / AG
W Europie można się spotkać z opiniami, które przekonują, że bojownicy Państwa Islamskiego są ekstremistami z marginesu świata islamskiego. Z taką oceną nie zgadza się cytowany przez Konferencję Episkopatu Polski iracki arcybiskup Emil Nona. – Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział wygnany przez islamistów katolicki arcybiskup Mosulu.

Abp Nona, którego zacytowano na stronie KEP, ostrzegł, że zachodni politycy nie rozumieją, czym jest islam. – Słowo „niewierny” jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko – zauważył kapłan, przypominając, że w Koranie mówi się o zabijaniu niewiernych.

Arcybiskup podkreślił przy tym, że islamiści zagrażają całemu światu. – Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki. To ugrupowanie myśli o całym świecie. Ich cel to nawrócić mieczem bądź zabić wszystkich pozostałych – zaznaczył abp Nona.

Zdaniem arcybiskupa islamskich bojowników można zatrzymać jedynie na drodze militarnej lub finansowej, poprzez zablokowanie źródeł finansowania. – Niektóre kraje całkiem otwarcie finansują te ugrupowania, a wspólnota międzynarodowa nic na to nie mówi, bo kraje te posiadają złoża ropy naftowej – powiedział abp Nona.


źródło: Konferencja Episkopatu Polski
Trwa ładowanie komentarzy...