Zamieszki w Kolonii: niemieccy kibole manifestowali przeciwko islamistom

Zamieszki w Kolonii: niemieccy kibole manifestowali przeciwko islamistom
Zamieszki w Kolonii: niemieccy kibole manifestowali przeciwko islamistom Fot. screen youtube.com
Ok. 2,5 tys. niemieckich kiboli pod silną policyjną eskortą, demonstrowało w Kolonii przeciwko islamistom. Doszło do zamieszek w trakcie których rannych zostało 14 osób, w tym trzynastu policjantów.

Zorganizowanej w Północnej Nadrenii-Westfalii manifestacji, w której uczestniczyli chuligani piłkarscy zrzeszeni wokół kilku niemieckich klubów, towarzyszyła niewielka kontrmanifestacja, na którą przyszło ok. 500 osób. Policja zatrzymała już sześć osób, a kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu. Najpierw funkcjonariusze muszą jednak zapoznać się z zapisem z miejskiego monitoringu.

Do zapanowania nad tłumem wysłano ok. tysiąca policjantów. - Coś takiego znało się dotąd z Berlina czy Hamburga, ale nie z Północnej Nadrenii-Westfalii - zdradził niemieckiej agencji dpa jeden z funkcjonariuszy.
Podobne antyislamskie demonstracje mogą się w Niemczech powtórzyć. Nad Renem rośnie bowiem napięcie za sprawą coraz liczniej przybywających tam islamskich radykałów. Niemiecki kontrwywiad szacuje, że jest ich już ponad 6 tys. z czego 150 właśnie wróciło z Syrii i Iraku, gdzie trwają walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Trwa ładowanie komentarzy...