Ulubieniec Wykopu Jakub Biel zrobił zdjęcie z Kuźniarem. Wywołał burzę

Jakub Biel z Jarosławem Kuźniarem
Jakub Biel z Jarosławem Kuźniarem Fot. archiwum własne
Społeczność Wykopu jest nieprzewidywalna. Od ponad roku konto firmy Solgaz prowadzone przez Jakuba Biela było uwielbiane przez jego użytkowników, którzy sami robili mu świetną reklamę. Załatwili chłopakowi podwyżkę u szefa, a nawet zgłosili jego kandydaturę do konkursu na PR-owca roku. Wszystko runęło za sprawą jednego zdjęcia.

Dla niewtajemniczonych – portal Wykop.pl to nie tylko strona główna ze znaleziskami. Coraz popularniejszy staje się jego mikroblog, na którym każdy z użytkowników może wyrazić swoje zdanie na różne tematy. Wśród wykopowych celebrytów można znaleźć takie znane postaci jak Lech Wałęsa, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Fakty TVN oraz kultową na portalu firmę Solgaz, która zajmuje się m.in. produkcją płyt gazowych bez płomienia.


Solgaz stał się na Wykopie sławny, ponieważ jego konto zaczął prowadzić Jakub Biel. Chłopak świetnie wpasował się w specyficzne poczucie humoru użytkowników, a ci sprawili, że obroty firmy wzrosły. I tak żyli sobie wszyscy w symbiozie. Aż do wczoraj.

Cała afera rozpoczęła się późnym wieczorem. Jeden z wykopowiczów postanowił wrzucić na mikrobloga zdjęcie z prywatnego profilu na Facebooku Jakuba Biela, na którym ten jest z Jarosławem Kuźniarem – czyli jedną z najbardziej znienawidzonych osób na Wykopie, o czym mogliśmy się przekonać chociażby podczas jego AMA na tym portalu.

Zaczęły się komentarze typu: “I Ty Brutusie przeciwko nam? Ta fota to jak wbity nóż w plecy. Toż to wróg Wykopu nr 1”. I tak oto z uwielbianego “śmieszka z Solgazu” Jakub stał się kolejnym aferzystą.

Chłopak próbował załagodzić całą sytuację zabawnym wpisem w wykopowym stylu i nawet stworzył swój własny tag “aferabiela”:
Części osób historia bardzo się spodobała, ale niektórzy zaczęli "hejtować" wykopowicza jeszcze bardziej: – “Jesteś śliski jak Kuźniar, powiesz/napiszesz każdemu to co chce usłyszeć. Zobaczymy dokąd na tym zajedziesz na wykopie”. Wpisy można prześledzić pod tagiem aferabiela, który jest obecnie najpopularniejszy na mikroblogu.


Czarne chmury zbierały się już nad Jakubem Bielem, odkąd ten postanowił na Wykopie utworzyć prywatne konto i wrzucić swoje zdjęcie. Zdecydował się na taki krok, by wypromować swojego nowego bloga o mediach i by móc wypowiadać swoje prywatne zdanie. Użytkownikom nie spodobał się młody wiek 21-letniego Jakuba. Wielu z nich chyba spodziewało się, że konto Solgazu prowadzi ktoś starszy.

– Wraz z popularyzacją konta Solgaz wielu wykopowiczów chciało się np. ze mną spotkać albo doradzić w jakiejś kwestii – mówi Jakub w rozmowie z naTemat. – Nie mogłem tego robić z konta firmowego, dlatego postanowiłem je oddzielić. Konto Solgaz ma służyć do profesjonalnych porad i nie ma ono żadnego związku z aferą. Na swoim prywatnym chcę korzystać z tego wszystkiego, co jest fajne na Wykopie – dodaje.
Co ciekawe, to nie jedyna osoba, która przestała być lubiana na portalu po spotkaniu się z Jarosławem Kuźniarem. Z podobnym hejtem spotkali się także blogerzy Tomasz Kopyra i Michał Szafrański.

Co ciekawe, chłopak nie przejmuje się aferą. – Ludzie skryci pod płaszczem anonimowości robią różne rzeczy, których w realnym świecie by się nie podjęli – mówi. – Po wygaszeniu zamieszania firma wróci do odpowiadania na pytania dotyczące gazu, sprzętu AGD czy patentów, czyli utrzyma ten poziom, co dawniej.

Co się stanie z jego prywatnym kontem? Jakub Biel zapowiada, że trochę ucichnie, ale na pewno nie zamierza go usuwać.
Trwa ładowanie komentarzy...