NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

  4 lipca ruszył CERT Narodowy, instytucja odpowiedzialna za czuwanie nad cyberbezpieczeństwem Polski. Jej głównym zadaniem będzie szybka wymiana informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni pomiędzy państwowymi i prywatnymi instytucjami.

 • Brexit a social media

  Dzień, w którym ogłoszono wyniki referendum, był jednym z najbardziej niezwykłych dni jakich doświadczyłam w moim życiu. W powietrzu czuć było, że tworzy się historia - wszyscy wiedzieliśmy, że konsekwencje tej decyzji będą się za nami ciągnąć przez dekady. Słuchając rozmów w obcym mi języku mogłam wychwycić tylko słowo “Brexit”. W metrze nikt nie dyskutował o niczym innym, wszystkim nam towarzyszyła atmosfera wzburzenia. Nasze życie zostało zakłócone.

 • Internet to potęga!

  Nie minęły jeszcze 24 godziny od momentu, kiedy ogłosiłem apel o pomoc w znalezieniu przeskanowanej (a więc dostępnej dla każdego w każdej chwili) mojej książki "ATARI Logo - Komputerowe przygody" - a potrzebne źródło już zostało znalezione!

 • Przyczajony hejt, ukryty kompleks

  Jako osoba rozpoznawalna żyję w Polsce w dwóch równoległych rzeczywistościach. Przy spotkaniu twarzą w twarz słyszę zazwyczaj potok komplementów i pochwał moich działań, które (bez udawanej skromności) uważam za przesadzone i zupełnie nieadekwatne do tego, co wygłaszający je, obcy mi ludzie, mogą o mnie widzieć. „Znamy się” przecież tylko z telewizji, radio czy Internetu gdzie mieszają się nieliczne informacje prawdziwe, z tymi zmontowanymi na potrzeby mediów, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością.

 • „YouTube się zmienia” – najpopularniejsi youtuberzy komentują obecny rynek tworzenia internetowego wideo

  Dramy na YouTube są obecne niemal od zawsze. Zawsze znajdzie się kilka osób, które będą miały jakieś waśnie między sobą. W Polsce głośno było ostatnimi czasy na temat sprawy związanej z Atorem z kanału wideoprezentacje oraz ekipy RichZone (Mandzio, Gimper, Isamu, Nitro, Izak), a...

 • Google banuje polskie instytucje pożyczkowe. Niesłusznie

  Od 13 lipca Google wprowadzi zmiany w zasadach dotyczących reklam AdWords. Zakazane zostanie promowanie pożyczek-chwilówek o okresie spłaty poniżej 60 dni. Nowa polityka obowiązywać będzie także w Polsce. W USA zakazane będzie także reklamowanie pożyczek, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania przekracza 36 proc.

 • Siła Internetu

  W roku 2000 założyłam stronę internetową i zaczęłam pisać dziennik. Od początku miałam namiętność i do komputera, i Internetu, i tego wszystkiego dookoła. Także szybko zrozumiałam, jakie znaczenie ma Internet i media społecznościowe, jaka to siła i wolność. Od tego czasu minęło 16 lat. Przez te lata codziennie i każdego dnia, pisałam, odpowiadałam na listy, kompletowałam archiwum, cv, zdjęcia, galerię, znaki i obrazki z całego mojego życia. Dziś jest to prawdziwe kompendium wiedzy o moim życiu zawodowym i dorobku życiowym, trochę bałaganiarskie, ale jest. Zrobione dla mnie, dla dziennikarzy, dla... zainteresowanych.