NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Internet rzeczy

  W dniach od 17 do 23 października będzie się w Krakowie odbywać Festiwal poświęcony innowacjom. Festiwalowi temu towarzyszyć będzie konferencja zatytułowana "Internet Rzeczy - wizja czy codzienność?" Ponieważ powierzono mi wykład inauguracyjny na tej konferencji - zebrałem i opracowałem trochę aktualnych informacji na temat Internetu Rzeczy (skrótowo określanego jako IoT od angielskiej nazwy Internet of Things). A skoro już te informacje zebrałem, to postanowiłem się nimi także podzielić z Państwem na tym blogu, bo wydają się ciekawe.

 • Jak walczyć z hejtem w internecie?

  Czy chcemy, czy nie chcemy, internet staje się coraz bardziej znaczącym medium jeśli chodzi o budowanie naszych światopoglądów czy o walkę polityczną. Politycy nie umiejący się poruszać w internecie (lub nie umiejący wybrać odpowiednich specjalistów do tego) coraz częściej przegrywają z osobami, które w intenecie czują się jak ryby w wodzie, lub choć potrafią znaleźć dobre ryby które będą dla nich w tej wodzie pływać.

 • Niezalogowani

  Wszyscy są w już necie? No chyba nie :) Pozwólcie, że przypomnę swój reportaż na ten temat. Publikowany oczywiście tutaj: w witrynie naTemat.pl. Byłem tam dwa lata temu - z tego co wiem, niewiele się zmieniło. Ile jest jeszcze takich Stążek w Polsce?

 • Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

  4 lipca ruszył CERT Narodowy, instytucja odpowiedzialna za czuwanie nad cyberbezpieczeństwem Polski. Jej głównym zadaniem będzie szybka wymiana informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni pomiędzy państwowymi i prywatnymi instytucjami.

 • Brexit a social media

  Dzień, w którym ogłoszono wyniki referendum, był jednym z najbardziej niezwykłych dni jakich doświadczyłam w moim życiu. W powietrzu czuć było, że tworzy się historia - wszyscy wiedzieliśmy, że konsekwencje tej decyzji będą się za nami ciągnąć przez dekady. Słuchając rozmów w obcym mi języku mogłam wychwycić tylko słowo “Brexit”. W metrze nikt nie dyskutował o niczym innym, wszystkim nam towarzyszyła atmosfera wzburzenia. Nasze życie zostało zakłócone.

 • Internet to potęga!

  Nie minęły jeszcze 24 godziny od momentu, kiedy ogłosiłem apel o pomoc w znalezieniu przeskanowanej (a więc dostępnej dla każdego w każdej chwili) mojej książki "ATARI Logo - Komputerowe przygody" - a potrzebne źródło już zostało znalezione!

 • Przyczajony hejt, ukryty kompleks

  Jako osoba rozpoznawalna żyję w Polsce w dwóch równoległych rzeczywistościach. Przy spotkaniu twarzą w twarz słyszę zazwyczaj potok komplementów i pochwał moich działań, które (bez udawanej skromności) uważam za przesadzone i zupełnie nieadekwatne do tego, co wygłaszający je, obcy mi ludzie, mogą o mnie widzieć. „Znamy się” przecież tylko z telewizji, radio czy Internetu gdzie mieszają się nieliczne informacje prawdziwe, z tymi zmontowanymi na potrzeby mediów, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością.