NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Internet to potęga!

  Nie minęły jeszcze 24 godziny od momentu, kiedy ogłosiłem apel o pomoc w znalezieniu przeskanowanej (a więc dostępnej dla każdego w każdej chwili) mojej książki "ATARI Logo - Komputerowe przygody" - a potrzebne źródło już zostało znalezione!

 • Przyczajony hejt, ukryty kompleks

  Jako osoba rozpoznawalna żyję w Polsce w dwóch równoległych rzeczywistościach. Przy spotkaniu twarzą w twarz słyszę zazwyczaj potok komplementów i pochwał moich działań, które (bez udawanej skromności) uważam za przesadzone i zupełnie nieadekwatne do tego, co wygłaszający je, obcy mi ludzie, mogą o mnie widzieć. „Znamy się” przecież tylko z telewizji, radio czy Internetu gdzie mieszają się nieliczne informacje prawdziwe, z tymi zmontowanymi na potrzeby mediów, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością.

 • „YouTube się zmienia” – najpopularniejsi youtuberzy komentują obecny rynek tworzenia internetowego wideo

  Dramy na YouTube są obecne niemal od zawsze. Zawsze znajdzie się kilka osób, które będą miały jakieś waśnie między sobą. W Polsce głośno było ostatnimi czasy na temat sprawy związanej z Atorem z kanału wideoprezentacje oraz ekipy RichZone (Mandzio, Gimper, Isamu, Nitro, Izak), a...

 • Google banuje polskie instytucje pożyczkowe. Niesłusznie

  Od 13 lipca Google wprowadzi zmiany w zasadach dotyczących reklam AdWords. Zakazane zostanie promowanie pożyczek-chwilówek o okresie spłaty poniżej 60 dni. Nowa polityka obowiązywać będzie także w Polsce. W USA zakazane będzie także reklamowanie pożyczek, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania przekracza 36 proc.

 • Siła Internetu

  W roku 2000 założyłam stronę internetową i zaczęłam pisać dziennik. Od początku miałam namiętność i do komputera, i Internetu, i tego wszystkiego dookoła. Także szybko zrozumiałam, jakie znaczenie ma Internet i media społecznościowe, jaka to siła i wolność. Od tego czasu minęło 16 lat. Przez te lata codziennie i każdego dnia, pisałam, odpowiadałam na listy, kompletowałam archiwum, cv, zdjęcia, galerię, znaki i obrazki z całego mojego życia. Dziś jest to prawdziwe kompendium wiedzy o moim życiu zawodowym i dorobku życiowym, trochę bałaganiarskie, ale jest. Zrobione dla mnie, dla dziennikarzy, dla... zainteresowanych.

 • ISIS w sieci

  Waszyngton DC – Państwo Islamskie, bombardowane z powietrza przez siły Stanów Zjednoczonych i państw koalicji, może przygotować ataki na innym gruncie. Jeśli USA nie podejmą zawczasu odpowiednich działań zapobiegawczych, islamiści mogą wyrządzić wiele szkody, organizując cybernetyczne ataki i osiągając szereg sukcesów.

 • Najlepsza poczta na smartfona

  7 grudnia 2015 r. Mailbox, startup kupiony trzy lata temu przez Dropboxa za sto milionów dolarów, który stworzył bardzo popularną aplikację do poczty na iOS wyróżniającą się możliwością odłożenia emaila na później, poinformował że przestaje świadczyć usługi od końca lutego 2016.