Szejkowie chcą zbudować w polskim mieście nową dzielnicę. Ma być wielka i luksusowa. "Największa inwestycja na świecie"

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą
Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Owocem niedawnej wizyty premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być wielka inwestycja, w ramach której w jednym z polskich miast powstanie nowa dzielnica o powierzchni co najmniej 20 hektarów. Projektem zainteresowane są m.in. władze Krakowa i Warszawy.

O inwestycyjnych planach Zjednoczonych Emiratów Arabskich napisał „Puls Biznesu”. Budowę dzielnicy miałaby prowadzić dubajska firma deweloperska Emaar Properties, która wybudowała m.in. najwyższy wieżowiec świata Burdż Chalifa.

Możliwa inwestycja, w ramach której powstałyby m.in. apartamentowce, drogi i obiekty biznesowe, była przedmiotem rozmów, jakie prowadzono przy okazji wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma w Polsce. Szejk, który jest także wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emirem Dubaju, spotkał się m.in. z odchodzącym prezydentem Bronisławem Komorowskim i prezydentem elektem Andrzejem Dudą.

– Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy. Najbardziej zainteresowani są Warszawą – powiedział „Pulsowi Biznesu” prof. Adam Krzymowski, ambasador Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Puls Biznesu” przypomniał, że firma Emaar interesowała się Polską już przed rokiem, ale „nie znalazła wówczas ciekawej oferty”. Więcej szczęścia miała w Belgradzie, gdzie zbuduje kompleks mieszkaniowo-biznesowy.

źródło: „Puls Biznesu”
Trwa ładowanie komentarzy...