Polscy internauci przepraszają członków Grupy Wyszehradzkiej za „zdradę, której dokonał polski rząd”

Polscy internauci przepraszają członków Grupy Wyszehradzkiej za „zdradę, której dokonał polski rząd”
Polscy internauci przepraszają członków Grupy Wyszehradzkiej za „zdradę, której dokonał polski rząd” Screen z wydarzenia "Polacy przepraszają Czechów, Słowaków i Węgrów za zdradę której dokonał polski rząd"
Chodzi oczywiście o wtorkowe głosowanie na unijnym szczycie ministrów spraw wewnętrznych, na którym Polska zagłosowała wbrew stanowisku V4.

Polacy przepraszają Czechów, Słowaków i Węgrów za zdradę której dokonał polski rząd ,mamy nadzieje że banda czworga już nie dojdzie do wladzy, my jako Polacy odcinamy się od tej haniebnej decyzji !!!” – pisze (pisownia oryginalna) na stronie wydarzenia jego organizator Mariusz Piotr Maciejewski.

Wspomniana zdrada, dotyczy wtorkowego głosowania unijnego w sprawie rozlokowania kwot uchodźców. Państwa Unii Europejskiej zadecydowały o losie 120 tys. migrantów. Zgodnie z propozycją Luksemburga, zostaną oni podzieleni między kraje Unii Europejskiej. Polska, jako jedyna z Grupy Wyszehradzkiej, zagłosowała za tym rozwiązaniem. Zdecydowana większość państw Unii Europejskiej opowiedziała się za podziałem uchodźców. Finlandia wstrzymała się od głosu. Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia były przeciwko takiemu rozwiązaniu obecnego kryzysu.

Jeden z użytkowników dodał także post, w którym w imieniu narodu polskiego przeprasza za politykę premier Ewy Kopacz. Przeprosiny napisane są w czterech językach: po polsku, czesku, słowacku i węgiersku.
Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało już prawie 6 tys. użytkowników Facebooka, a kolejnych 8 tys. jest na nie zaproszone.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...