Google Doodle na Święto Niepodległości. Zaraz, ale dlaczego zamiast orła mamy bociana? Jest tłumaczenie

Google na Święto Niepodległości.
Google na Święto Niepodległości. Screen z Google.pl
Google postanowiło uczcić przypadające na dzisiaj Święto Niepodległości. Polska wersja wyszukiwarki jest dzisiaj biało-czerwona. W grafice przygotowanej na 11 listopada pojawił się jednak szczegół, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Zamiast orła - symbolu Polski, na grafice pojawił się... bocian.

Google już zdążył nas przyzwyczaić do tego, że przy okazji rocznic lub świąt zmienia swoje klasyczne logo, a zamiast niego pojawia się na tę okoliczność specjalnie przygotowana grafika - tzw. Doodle. Tym razem miły gest Google spotkał się ze zdziwieniem internautów, którzy pytają, dlaczego zamiast orła, który jest w godle Polski, na grafice widnieje bocian.
Jak tłumaczy Google, Polska na całym świecie kojarzy się właśnie z bocianami - stąd decyzja o zamieszczeniu tego ptaka w Google Doodle. – Co roku, kiedy zima zbliża się na południową półkulę, bociany ruszają na północ. Ich podróż jest spektakularna. Pokonują tysiące kilometrów, ponad wzburzonymi morzami, ścigając słoneczne lato. Jedna czwarta z nich kończy lot w jednym konkretnym miejscu - w Polsce. Polska, której niepodległość wspominamy co roku w listopadzie, co roku jest domem dla 40 tysięcy par bocianów. To więcej niż gdziekolwiek na świecie. Dziś świętujemy różnorodność, wolność i naturalne bogactwa Polski – czytamy w Google News.
Trwa ładowanie komentarzy...