Facebook zablokował ją, bo... ma na imię Isis. "Myślą, że jestem terrorystką"

Isis uznano za terrorystkę z powodu imienia
Isis uznano za terrorystkę z powodu imienia Fot. Facebook Isis Anchalee
Ataki terrorystyczne w Paryżu stały się powodem do zaostrzenia środków bezpieczeństwa – zarówno w rzeczywistości, jak i świecie online. Dopiero co słyszeliśmy o odwecie grupy hakerów Anonymous, którzy zapowiedzieli demaskowanie członków ISIS. Z drugiej strony jednak walka z nimi przekracza granice zdrowego rozsądku. Przykładem tego jest sytuacja, w jakiej znalazła się 22-letnia inżynierka.

– Facebook uważa, że jestem terrorystką – doniosła Isis Anchalee. Zrobiła to za pośrednictwem Twittera i natychmiast wywołała niemałą burzę. Okazuje się bowiem, że nie tylko ona została posądzona o niecne plany, takich osób jest więcej.
Portal uznał ją za zagrożenie z powodu źle brzmiącego imienia, więc bez ostrzeżenia zablokował jej konto. Ta postanowiła udowodnić, że z terroryzmem nie ma nic wspólnego i na dowód tego wysłała portalowi skan swojego paszportu. Imię Isis nosi od urodzenia, ale to początkowo nie dało żadnego rezultatu. Po trzeciej próbie Facebook odblokował konto Anchalee i przeprosił za niedogododności.

22-latka zaistniała w social mediach wcześniej dzięki udziałowi w kampanii #ILookLikeEngineer, promującej kobiety-inżynierki.

Państwo Islamskie od 13 listopada wywołuje wyłącznie negatywne skojarzenia – jak pisaliśmy w naTemat, do tego stopnia, że m.in. firma, która w nazwie ma skrót Isis (na cześć egipskiej bogini), chce się go teraz pozbyć.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Źródło: Tech Insider
Trwa ładowanie komentarzy...