Rodzina na swoim. Brat ministra Waszczykowskiego awansował na dyrektora, bez konkursu

Brat ministra Witolda Waszczykowskiego Tomasz został bez konkursu szefem Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi.
Brat ministra Witolda Waszczykowskiego Tomasz został bez konkursu szefem Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Brat ministra spraw zagranicznych awansował. Został właśnie p.o. szefa Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi. Choć spełnia wszystkie kryteria formalne, brak przeprowadzenia standardowej procedury konkursowej budzi niesmak.

Kiedy Platforma szła do wyborów z hasłem "By żyło się lepiej. Wszystkim", zwolennicy PiS to ostatnie słowo zmieniali na "swoim", by pokazać, że partia Donalda Tuska dba tylko o swoje interesy. Teraz, pod rządami PiS, to przerobione hasło staje się rzeczywistością.

Brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskieg Tomasz został właśnie pełniącym obowiązki dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi – informuje "Gazeta Wyborcza Łódź". To "pełniącym obowiązki" jest ważne, bo Waszczykowskiego powołano na stanowisko bez konkursu.

Poprzedniczka Tomasza Waszczykowskiego Bożena Lis kierowała urzędem przez prawie dekadę, a jej pracę oceniano dobrze. Brat ministra także ma duże doświadczenie w służbach podległych Ministerstwu Finansów, spełnił wszystkie formalne wymogi, by objąć stanowisko. Pewien niesmak budzi jednak brak konkursu.


To tylko jedna z wielu rys na wizerunku szefa MSZ. Wydawało się, że po Annie Fotydze trudno o stwarzającego więcej problemów szefa dyplomacji – pisałem w naTemat. Że epoka "dyplomatołków" już nie wróci. Że kolejni szefowie MSZ zamiast uprawiać politykę będą się skupiać na dyplomacji. A jednak, nowy minister spraw zagranicznych z polityka nie zmienił się w dyplomatę, tylko w publicystę. I zamiast rozwiązywać nasze problemy za granicą, sam tworzy nowe.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Łódź"
Trwa ładowanie komentarzy...