PiS chce dać 80 mln więcej na Światowe Dni Młodzieży. Pieniądze wezmą z... ubezpieczeń społecznych

PiS chce dać więcej z państwowej kasy na Światowe Dni Młodzieży
PiS chce dać więcej z państwowej kasy na Światowe Dni Młodzieży Fot. Agencja Gazeta
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych chce, by państwo przeznaczyło dodatkowe 80 mln zł na zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Pieniądze miałyby pochodzić z części budżetu dotyczącej obowiązkowych ubezpieczeń społecznych.

W projekcie budżetu na przyszły rok zapisano pierwotnie, że państwo wyda na zabezpieczenie ŚDM 100 mln złotych. Teraz jednak okazuje się, że rządząca partia może nieco zmodyfikować ten plan. Komisja administracji i spraw wewnętrznych właśnie zgłosiła poprawkę do budżetu, która zwiększa wydatki na organizowaną w Krakowie imprezę do 180 mln złotych.

Oczywiście dodatkowe 80 mln zł trzeba będzie znaleźć w innym obszarze - i dlatego komisja chce, by rząd sięgnął do części budżetu dotyczącej ubezpieczeń społecznych.

Takie informacje mogą wzbudzić kontrowersje. Tym bardziej, że nie od dziś mówi się o finansowaniu spotkania katolików z całego świata. Okazało się np., że znaczne koszty poniesie krakowski samorząd. To 51 mln zł, choć ponad połowę z tej sumy stanowią koszty planowanych od dawna i niezależnych od ŚDM remontów czy inwestycji.

Światowe Dni Młodzieży to zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II spotkanie młodych katolików z całego świata. W tym roku odbędą się one w Krakowie i Wieliczce w dniach 26 - 31 lipca.

Źródło: Interia.pl

Napisz do autora: michal.gasior@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...