Gowin do swoich dawnych studentów o poczynaniach własnego rządu: "Nie wszystkie decyzje są dla mnie zrozumiałe"

Jarosław Gowin podzielił się swoimi wątpliwościami co do poczynań rządu.
Jarosław Gowin podzielił się swoimi wątpliwościami co do poczynań rządu. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jarosław Gowin w upublicznionej właśnie odpowiedzi na list swoich dawnych studentów z Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie zawarł zdania, które zdumiewają. Z jednej strony wiernie broni zmian przeprowadzanych przez swój obóz polityczny. Z drugiej, otwarcie dzieli się wątpliwościami co do tych poczynań.

Jarosław Gowin
za: "300polityka"

Nie zamierzam Was przekonywać, że obóz rządowy we wszystkim ma rację. Popełniamy błędy. Nie jesteśmy wirtuozami politycznej elegancji. Nie wszystkie decyzje są dla mnie zrozumiałe. Mam nadzieję, że z czasem nastąpią korekty. Jeśli nie dzielę się z moimi wątpliwościami publicznie, to nie dlatego, że chowam głowę w piasek.

Gowin dodaje przy tym, że pomimo wszystkich błędów widzi on wciąż w Zjednoczonej Prawicy obóz, który najtrafniej definiuje interes narodowy. Uważa, że tylko obecna opcja będzie w stanie Polskę uchronić przed postępującym wcześniej "procesem oligarchizacji" naszej demokracji i zapewnić państwu republikański charakter.

Rząd Szydło ma też być jedynym, który krajowi jest w stanie zapewnić realizowanie racji stanu w polityce zagranicznej przez swą odważną postawę. Gowin wyraża też pogląd, że jego opcja będzie dążyła do poszerzania wolności gospodarczej. Przewiduje jednocześnie, że w tej kwestii dojdzie w Zjednoczonej Prawicy do wewnętrznych sporów i starć.

Minister swoim byłym studentom sugeruje, by nie ulegali "modnym opiniom, zbiorowym emocjom, czy zakulisowym manipulacjom". Prosi ich o głęboki i samodzielny zamysł. Liczy się przy tym z tym, że, przynajmniej w przypadku części z nich, pozostaną oni po "przeciwnej stronie politycznej barykady".


źródło: "300polityka"

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...