TVP Info ma nowego szefa publicystyki. Został nim Michał Rachoń, były dziennikarz TV Republika

Michał Rachoń nowym szefem publicystyki w TVP Info.
Michał Rachoń nowym szefem publicystyki w TVP Info. Fot. Telewizja Republika
Zmiana struktury Telewizyjnej Agencji Informacyjnej pozwoliła na stworzenie nowego stanowiska. Obejmie je były dziennikarz TV Republika Michał Rachoń. Mowa o funkcji zastępcy dyrektora TAI.

Na nowym stanowisku Rachoń będzie odpowiedzialny za programy publicystyczne stacji TVP Info. Dziennikarz szybko zabrał się za zmiany. W programie gościli już m.in. dawno niewidziany na tym kanale historyk i były prezes Polskiego Radia dr Jerzy Targalski oraz Cezary Gmyz. Ponadto do prowadzenia programu "Minęła dwudziesta" powrócił Adrian Klarenbach.

Rachoń był w ostatnim czasie związany z TV Republika, gdzie prowadził m.in. programy publicystyczne. Dziennikarz zasłynął kilkoma kontrowersjami ze swoim udziałem. Jedną z bardziej znanych jest jego protest podczas wizyty Władimira Putina w 2009 roku, o którym pisaliśmy w naTemat. Rachoń przebrał się wtedy za penisa z wielkim napisem "Putin" i przed hotelem, gdzie zorganizowano rozmowy Donalda Tuska z rosyjskim przywódcą wykrzykiwał "Putin-morderca". Po tym happeningu trafił na komisariat policji, ale szybko go opuścił.

Rachoń przed tym jak trafił do TV Republika publikował w "Gazecie Polskiej Codziennie" i miesięczniku "Nowe Państwo". Był też aktywny w polityce. Przez kilka miesięcy był rzecznikiem prasowym Janusza Kaczmarka, gdy ten był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, działał też w trójmiejskim PiS-ie. Kiedy Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę, Rachoń wrócił do Sopotu i został rzecznikiem i działaczem tamtejszych struktur partii.

źródło: Wirtualne Media

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...