PiS wolałby zapomnieć, a Platforma przypomina. Kto naprawdę donosił za granicą? "Powinni się wstydzić!"

PiS wolałby zapomnieć, Platforma przypomina, kto naprawdę donosił za granicą
PiS wolałby zapomnieć, Platforma przypomina, kto naprawdę donosił za granicą Źródło: Platforma Obywatelska / Facebook
Konflikt PiS-u i Platformy Obywatelskiej wchodzi na nowe, międzynarodowe tory. Tym razem politycy sprzeczają się o to, kto naprawdę donosił za granicą na swój kraj. Wszystko przez interwencję Komisji Europejskiej, która ma skontrolować praworządność nad Wisłą.

– Politycy PiS, w tym Beata Szydło, lamentują nad rzekomym donoszeniem przez opozycję za granicą. Jarosław Kaczyński takie zachowanie przypisuje "najgorszemu sortowi Polaków". W takim razie - przypominamy – czytamy na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku. Grafika szybko zaczęła rozchodzić się po internecie.

Politycy PiS, w tym Beata Szydło, lamentują nad rzekomym donoszeniem przez opozycję za granicą. Jarosław Kaczyński takie zachowanie przypisuje "najgorszemu sortowi Polaków".W takim razie - przypominamy.

Posted by Platforma Obywatelska on Wednesday, 13 January 2016
Spór jest o tyle bezsensowny, że politycy obu partii poruszali na forum europejskim wewnętrzne sprawy Polski. Prawica przypomina oburzenie polityków PO i PSL, gdy w Parlamencie Europejskim odbyło się wysłuchanie publiczne ws. nadużyć wyborczych w Polsce. Kwestię nieprawidłowości referowali wówczas politycy Prawa i Sprawiedliwości. – W Polsce wybory są coraz mniej transparentne i uczciwe – grzmiał wówczas Ryszard Czarnecki z PiS. I nie tylko on...
– Jeśli ludzie nie mają poczucia, że wybrali swoje władze, to jaki mamy w Polsce ustrój? – pytał zaś Andrzej Duda, ówczesny poseł do Parlamentu Europejskiego. Tego jednak prawica woli nie pamiętać, a przynajmniej nie traktuje tego jak donos na własny kraj. W czym tkwi różnica? Tego nie wie nikt.
Prawo i Sprawiedliwość wolałoby zapewne zapomnieć i o tym wpisie na Twitterze, bo kompromituje on to ugrupowywanie w obliczu oskarżeń o zagraniczne donosy:
Politycy PiS często wspominają, jak ważna jest dla nich polityka historyczna. Jak się okazuje, nawet z historią własnych wypowiedzi jest u nich na bakier.

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...