TVP przeprasza Rosjan za dziennikarkę. Bo spytała o zbrodnie sowieckiego generała

Rosyjski minister był zaskoczony słowami dziennikarki
Rosyjski minister był zaskoczony słowami dziennikarki Fot. screen / TVP
Producent TVP wysłał list do rosyjskiego ministerstwa kultury, w którym przeprasza za zachowanie dziennikarki. Jej gość, Władimir Medinski musiał bowiem odpowiedzieć na zarzuty względem sowieckiego generała.

Rosyjski minister kultury Władimir Medinski był gościem specjalnego wydania programu "Studio Wschód" w TVP Info. Rozmowa przebiegała spokojnie, aż do chwili, gdy prowadząca Maria Przełomiec zapytała o generała Czernichowskiego. Ten, jak powiedziała, "mordował przywódców polskiej Armii Krajowej". Tak nawiązała do usunięcia jego pomnika z Pieniężna, co Rosjanie swego czasu ostro skrytykowali.

Minister protestował słowom dziennikarki, ale ta ciągnęła dalej, przyznając, że Czernichowski "zabił jej dziadka". Skonsternowany Medinski nie miał już czasu, by się do tego ustosunkować, na koniec słysząc jedynie: "Nasze spotkanie świadczy o tym, że warto rozmawiać na wspólne tematy".

Za to przed rosyjskim ministerstwem ukorzył się teraz producent programu, Marek Czunkiewicz. – Działaliśmy w dobrej wierze. Niestety, nie mamy wpływu na ludzką słabość – napisał w przesłanym liście. – Teraz mamy okazję by to zmienić – dodał. Obiecał Rosjanom zwiększenie kontroli nad dziennikarzami.


źródło: lenta.ru

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...