Były poseł od "afery madryckiej" dostał posadę od PiS-u. Kamiński nowym szefem Polskiego Holdingu Obronnego

Mariusz A. Kamiński nowym szefem Polskiego Holdingu Obronnego
Mariusz A. Kamiński nowym szefem Polskiego Holdingu Obronnego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Minął miesiąc od umorzenia śledztwa w sprawie byłych posłów związanych z tzw. "aferą madrycką", a już jeden z nich otrzymał nową posadę od partii rządzącej. Mariusz Antoni Kamiński będzie teraz rządził Polskim Holdingiem Obronnym.

Polski Holding Obronny jest spółką, która ma swoje udziały m.in. w Polskiej Grupie Zbrojeniowej (35 proc. udziałów). Działalność spółki skoncentrowana jest na handlu zagranicznym.

Kamiński jest z wykształcenia prawnikiem, przed odsunięciem z Prawa i Sprawiedliwości zasiadał w sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Szeregi partii musiał opuścić w związku z tzw. "aferą madrycką". Przypomnijmy tę głośną sprawę. Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki mieli jechać do Madrytu na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy samochodami, na co pobrali po 2,5 tys. zł zaliczki. Okazało się jednak, że na miejsce dotarli tanimi liniami lotniczymi. Po tym skandalu trzej parlamentarzyści zostali odsunięci z PiS-u.

Niedawno byli posłowie zostali uznani za niewinnych. Jak pisaliśmy w naTemat, zdaniem śledczych z prokuratury, dawni parlamentarzyści nie oszukiwali. Okazało się, że Kancelaria Sejmu przyznała posłom ekwiwalent lotniczy bez względu na to, jaki wybiorą środek transportu. Pracownicy Kancelarii deklarują, że nie czują się poszkodowani.

źródło: "Dziennik"
Trwa ładowanie komentarzy...