Minister Gliński wybuczany w… Filharmonii Narodowej

Minister Gliński wybuczany w filharmonii
Minister Gliński wybuczany w filharmonii Fot. Sebastian Adamiuk / AG
Minister kultury Piotr Gliński został wybuczany przez publikę na inauguracji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej – pisze na portalu studioopinii.pl Jerzy Klechta.

Wicepremier Gliński już raz został “przyjęty” w podobny sposób. Wybuczano go na otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Teraz sytuacja się powtórzyła, ale w miejscu, gdzie takiej reakcji na obecność polityka PiS raczej się nie spodziewano. Oto bowiem, jak pisze Jerzy Klechta, Glińskiego wybuczała publika zgromadzona w Filharmonii Narodowej. Minister przybył tam na inaugurację festiwalu Beethovena.

“Otóż przybyli goście, sponsorzy, dyplomaci, politycy. W pewnym momencie przywitano ministra. (…) Jaśnie panującego pierwszego wicepremiera rządu Pani Szydło, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (…) Przywitano go głośnym, solidarnym, niemilknącym buczeniem. Tak głośnym jakby w orkiestrze zabrzmiały wszystkie wielkie trąby, perkusja w najbogatszym zestawie, to był huk armatni” – opisuje autor.

Na koniec kąśliwie stwierdza, że w filharmonii znalazł się najwidoczniej “ostatni sort polskiej inteligencji i melomanów”. I to właśnie przedstawiciele tego sortu stwierdzili, że nie życzą sobie, aby “ktoś taki obrażał swoją obecnością Ludwiga van Beethovena”.


“Na koniec koncertu owacyjnie przyjęty został hymn Unii Europejskiej” – kwituje Klechta.

Źródło: studioopinii.pl
Trwa ładowanie komentarzy...