Znany bokser Dawid K. został zatrzymany. Według policji kierował zorganizowaną grupą przestępczą

Znany bokser Dawid K. został zatrzymany. Według policji kierował zorganizowaną grupą przestępczą
Znany bokser Dawid K. został zatrzymany. Według policji kierował zorganizowaną grupą przestępczą Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Grupa Dawida K. pseudonim Cygan zajmowała się według policji legalizacją luksusowych aut kradzionych na terenie Niemiec i Belgii. Wyłudziła też 8 dostawczych mercedesów w jednej z wypożyczalni. Wartość skradzionych samochodów ocenia się w przybliżeniu na 3 mln złotych.

Gang dokonywał też oszust podatkowych na terenie Unii Europejskiej. Ocenia się, że w ten sposób przestępcy wyłudzili około 11 mln złotych. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali osiemnastu członków grupy „Cygana”. W jego przypadku sąd będzie miał do czynienia z recydywą. Dawid. K w 2012 roku był skazany na 2,5 roku więzienia za kierowanie grupą przestępczą czerpiącą zyski z nierządu.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy w naTemat, że Dawid K. próbował popełnić samobójstwo. Stan boksera był ciężki. W maju 2015 roku bokser został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu. Wówczas K. zakończył karierę pięściarską i postanowił spróbować swoich sił w MMA.

W sierpniu 2014 roku K. zakończył odbywanie kary 2,5 roku pozbawienia wolności za udział w kierowaniu grupą przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu. Nigdy nie przyznał się do winy.

źródło: RMF FM

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...