To jest absolutny hit! Szefowa MEN miażdży własne reformy w wywiadzie sprzed… siedmiu lat

Szefowa MEN Anna Zalewska zmieniła zdanie o reformach w szkole?
Szefowa MEN Anna Zalewska zmieniła zdanie o reformach w szkole? Fot. Michał Walczak / AG
"Co rząd, to zmiana koncepcji. To jest błąd". Kto to powiedział? Trudno uwierzyć, ale autorką tych słów jest obecna szefowa MEN Anna Zalewska. Padły kilka lat temu podczas wywiadu ówczesnej posłanki PiS dla lokalnej telewizji. Jak się ma do nich dzisiejsza rewolucja w szkołach?

Nie ma nic bardziej upokarzającego dla polityka, gdy słowa, które wypowiedział jeszcze niedawno, dziś przeczą jego działaniom. Tak jest właśnie w przypadku minister Zalewskiej, która na opublikowanym w sieci nagraniu komentuje m.in. reformę z 1999 roku (wprowadziła gimnazja). – Założenia tej reformy są bardzo dobre i zresztą cały czas kontynuowane – mówiła posłanka PiS, która dziś likwiduje gimnazja.
– Nie ukrywam, że cały czas przy reformie w Polsce zapomina się, że ona musi być obudowana pieniędzmi. Poza tym co rząd, to zmiana koncepcji. To jest drugi błąd. Jeśli my polskiej oświaty nie potraktujemy jako priorytetu, gdzie prace mają być kontynuowane niezależnie od tego, czy ktoś jest z jednej czy drugiej strony sceny politycznej, to nigdy nie osiągniemy sukcesu – stwierdziła Zalewska. Ta sama, która dziś stawia na rewolucję, a nie wspomina o porozumieniu ponad politycznymi podziałami.

Dobra zmiana? W przypadku poglądów pani minister można wręcz mówić o szokującej zmianie. Dobrze, że Zalewska tak racjonalnie mówiła o przeprowadzaniu reform w oświacie. Szkoda, że to już przeszłość.
Trwa ładowanie komentarzy...