Teraz to już wstyd na cały świat. ONZ krytykuje rząd PiS i wzywa do opublikowania wyroków TK

ONZ wzywa Polskę do opublikowania wyroków TK
ONZ wzywa Polskę do opublikowania wyroków TK Fot. Sławomir Kamiński / AG
Komisja Wenecka, Unia Europejska, a teraz... Organizacja Narodów Zjednoczonych. Komitet Praw Człowieka ONZ wezwał Polskę do poszanowania praworządności i opublikowania wszystkich wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Komitet Praw Człowieka ONZ wystosował zalecenia dla Polski, po tym jak w październiku na posiedzeniu w Genewie jego eksperci debatowali o praworządności w naszym kraju. Okazuje się, że mają poważne zastrzeżenia. Podczas październikowego spotkania padały m.in. pytania dotyczące strajków kobiet w sprawie aborcji oraz o to, jakimi przesłankami kieruje się polski rząd, kiedy odbiera dotacje organizacjom kobiecym.

W zaleceniach zwrócono jednak szczególną uwagę na sprawę Trybunału Konstytucyjnego i fakt, że rząd PiS paraliżuje tę instytucję odmawiając publikacji wyroków. Przypomnijmy, że wciąż nie dopuszczono też do orzekania trzech sędziów wybranych przez poprzedni Sejm. Teraz ONZ wzywa, by rząd opublikował "zaległe" wyroki TK.

Czy PiS posłucha tego apelu? Wątpliwe, skoro całkowicie zignorował zalecenia Komisji Europejskiej, która wszczęła w sprawie Polski tzw. kontrolę praworządności.
Trwa ładowanie komentarzy...