Nowy wątek nagrań z Sali Kolumnowej. Kim są te osoby? Głosowały? Były zaliczane do kworum?

Czy to nowa, nieznana posłanka PiS
Czy to nowa, nieznana posłanka PiS Twitter/ Agnieszka Pomaska
Afera wokół głosowania w Sejmie zatacza coraz szersze kręgi. Posłowie PiS cieszą się, że na filmach z trzeciej kamery umieszczonej na sali kolumnowej widać posłów opozycji. Problem w tym, że kamery pośród posłów Prawa i Sprawiedliwości zarejestrowały nie tylko posłów z PO, ale też inne, zupełnie nieznane osoby.

Ilu jest posłów w Sejmie? Pilny uczeń, który swoją wiedzę czerpie z podręczników szkolnych bez większego problemu odpowie, że 460. Ale już praktyka sejmowa wskazuje, że to wcale nie jest tak oczywiste. Posłowie opozycyjni od pewnego czasu analizują nagrania z sali kolumnowej i doszli do wniosków, że PiS ma kilka nowych szabel w Parlamencie.
Kim jest „poseł” po lewej posła Wąsika i dwie „posłanki” za jego plecami? – pyta na Twitterze poseł Michał Szczerba. Na zdjęciu widać kilku posłów i kilka osób, które wyraźnie „robią tłum”. Czy brały udział w głosowaniu? Może uda się to wyjaśnić dzięki nagraniom z trzeciej kamery, które zostały dziś opublikowane na stronach Kancelarii Sejmu.
Zwolennicy PiS rzucili się dziś jak harpie na posłów opozycji. Na podstawie nowych nagrań przekonują, że nikt nie miał problemu z wejściem na salę kolumnową. To, czy posłowie opozycji mogli tam wejść czy nie jest jednak niczym wobec zarzutów opozycji o łamanie prawa przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy od wielu dni przekonują o tym, że na sali było kworum. Pytanie, czy wymaganej liczby posłów nie dopełniało więcej osób jak pan w koszuli i dwie „posłanki” za nim.
Trwa ładowanie komentarzy...