Nawet Kościół przeciw Macierewiczowi? Caritas Polska odcina się od konkurencji wobec WOŚP organizowanej przez PiS

Caritas odcina się od organizowanej przez MON i KPRM konkurencji wobec WOŚP.
Caritas odcina się od organizowanej przez MON i KPRM konkurencji wobec WOŚP. Fot. ppor. Robert Suchy (CO MON)
Antoni Macierewicz i Beata Szydło organizują w najbliższą sobotę konkurencję wobec 25. Finału WOŚP. Wspierać ma ich Caritas, ale kościelna organizacja odcina się od inicjatywy. I tłumaczy, że zbiórkę organizuje Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, który jest niezależną organizacją.

W najbliższą niedzielę w całej Polsce zabrzmi hasło "Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej". Ale rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie próbował je zagłuszyć, albo przynajmniej odciągnąć uwagę opinii publicznej od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pisaliśmy o tym w naTemat.

W imprezie organizowanej przez MON i Kancelarię Premiera ma wziąć udział Caritas. Ale kościelna organizacja uznała za stosowne wydać oświadczenie i poinformować, że Caritas, który będzie w sobotę zbierał na pomoc chrześcijanom w Syrii to nie oni, tylko Caritas Ordynariatu Polowego.

– Caritas Polowy jest niezależną, autonomiczną organizacją prowadzącą działania charytatywne zgodnie ze swoim statutem – czytamy w oświadczeniu. Sprawę komentuje na swojej stronie internetowej jezuita o. Grzegorz Kramer: – Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...