Ujawniono wyniki sekcji zwłok posła Wójcikowskiego. Paweł Kukiz nie chce uwierzyć w ustalony przebieg wydarzeń

Czy podczas akcji ratunkowej doszło do nieprawidłowości?
Czy podczas akcji ratunkowej doszło do nieprawidłowości? Fot. Sławomir Kamiński/ AG
Jakie były okoliczności tragicznej śmierci posła Rafała Wójcikowskiego z Ruchu Kukiz 15'? Dziennik "Fakt" publikuje wyniki sekcji zwłok posła, który zginął w wypadku na trasie S8 pod Rawą Mazowiecką. Prokuratura bada, czy doszło do nieprawidłowości podczas akcji ratunkowej.

– Nie mogę uwierzyć, że uderzenie w barierki aż tak roztrzaskały auto. Że Caddy, w którego rzekomo uderzył Transit jest praktycznie cały a Transit ma zmasakrowany przód... – pisze Paweł Kukiz na Facebooku.

Do wypadku doszło w czwartek w rejonie miejscowości Chrzczonowice niedaleko Rawy Mazowieckiej. Poseł stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki. Tuż obok samochodu posła zatrzymał się inny kierowca, który chciał udzielić pomocy rannemu. Chwilę później w jego samochód uderzyło nadjeżdżające auto, w którym znajdowało się siedem osób.
– Sekcja zwłok stwierdziła bardzo rozległe, wielonarządowe obrażenia wewnętrzne, które doprowadziły do śmierci. Wstępnie można stwierdzić, że są one charakterystyczne dla wypadków. Zdaniem biegłego do ich powstania doszło w czasie gdy mężczyzna znajdował się w samochodzie – mówi cytowany przez "Fakt", Krzysztof Kopania rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Nie mogę uwierzyć, że uderzenie w barierki aż tak roztrzaskały auto. Że Caddy, w którego rzekomo uderzył Transit jest...

Opublikowany przez Pawel Kukiz na 20 styczeń 2017
Prokuratura ma także zbadać, czy doszło do nieprawidłowości w trakcie akcji ratunkowej na miejscu tragedii. – W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, z których wynika, że jeden ze świadków zdarzenia sformułował zastrzeżenia co do prowadzonej akcji ratunkowej, w toku postępowania będą także prowadzone czynności, mające na celu ustalenie, czy istotnie mogło dojść do nieprawidłowości, na czym one polegały i czy mogły przyczynić się do śmierci posła – czytamy w "Fakcie".

źródło: Fakt24.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...