Nie chcieli wpuścić skrajnej prawicy na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bojówkarze ONR pobili ich przed bramą uczelni

Przed Katolickim Uniwersytetem Lubelskim doszło dziś do bójki między protestującymi przeciwko konferencji Ordo Iuris, a członkami organizacji skrajnie prawicowych. Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Przed Katolickim Uniwersytetem Lubelskim doszło dziś do bójki między protestującymi przeciwko konferencji Ordo Iuris, a członkami organizacji skrajnie prawicowych. Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Gazeta
Dziś w Lublinie miało miejsce pobicie co najmniej dwóch osób, które wzięły udział w proteście przeciwko konferencji organizacji Ordo Iris, jaka miała się odbyć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pobici zostali przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej lub ONR.

Przed bramą uniwersytecką zebrała się grupa demonstrantów, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko upolitycznieniu uczelni i wprowadzaniu na teren uniwersytetu idei głoszonych przez przedstawicieli Ordo Iuris. Jak podkreślają protestujący, ich pikieta miała charakter pokojowy. Mimo tego zaczęła ich w pewnym momencie otaczać grupa Młodzieży Wszechpolskiej.

[POBICIE PROTESTUJĄCYCH PRZECIWKO ORDO IURIS W LUBLINIE!] Dostaliśmy właśnie informację o pobiciu dwóch protestujących...

Opublikowany przez Uniwersytet Zaangażowany na 14 marca 2017
Taka sytuacja trwała póki na terenie uniwersytetu toczyła się konferencja. Po jej zakończeniu protestujący chcieli rozejść się do domów i wówczas doszło do ataku. Bojówkarze ONR i MW wybierali sobie mniejsze grupki osób niosących sztandary i flagi, próbowali je odbierać. Dwóch demonstrujących zostało przy tym pobitych.

– Gdy rozmawiałem z osobą, która była w pobliżu pobitych, mówiła, że czekają na przybycie policji i złożenie zeznać. Mieli się odezwać, ale od tej pory trwa cisza – mówi naTemat jeden z administratorów fanpage'u Uniwersytet Zaangażowany na Facebooku, który jako pierwszy poinformował o całym zdarzeniu.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...