PiS bierze odwet na burmistrzu Błaszek, który ośmieszył ich reformę edukacji. Rozpocznie się kontrola finansów gminy

Karol Rajewski w rozmowie z Radiem Zet przyznaje, że nie boi się kontroli finansów gminy
Karol Rajewski w rozmowie z Radiem Zet przyznaje, że nie boi się kontroli finansów gminy Fot. Facebook.com/NICoNASbezNAS.org
Nieplanowana kontrola gminnych finansów czeka Błaszki. Ostatnio o miejscowości zrobiło się głośno za sprawą wystąpienia jej burmistrza. Niegdysiejszy członek Prawa i Sprawiedliwości Karol Rajewski otwarcie skrytykował reformę oświaty minister Anny Zalewskiej. Teraz władza poszuka na niego haków. Jednak i on postanowił się mocno odgryźć. W związku z zaplanowaną na 10 kwietnia kontrolą, w Błaszkach odwołano uroczystości upamiętniające katastrofę smoleńską.

Niespodziewanie burmistrz Błaszek Karol Rajewski dostał pismo informujące o "kompleksowej kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych w mieście i gminie Błaszki". Na Twitterze zdjęcie dokumentu zamieścił dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi zaznaczyła, że kontrola rozpocznie się 10 kwietnia i potrwa do końca maja. Ciężko nie stwierdzić, że jest to forma zemsty za mocne słowa burmistrza Błaszek na temat reformy oświaty minister Anny Zalewskiej. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Serocku samorządowiec skrytykował szefową MEN za pozorowane konsultacje w sprawie likwidacji gimnazjów. Jego wystąpienie, o którym pisaliśmy w naTemat, stało się hitem internetu.
Na stronie internetowej miasta poinformowano, że w związku z niespodziewaną kontrolą, burmistrz zdecydował o odwołaniu uroczystości upamiętniających 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Po publikacji artykułu do redakcji wpłynęło sprostowanie od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi.
Dr Ryszard Paweł Krawczyk
dyrektor Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi informuje, że kompleksowa kontrola gospodarki finansowej zarządzona w Mieście i Gminie Błaszki jest kontrolą o charakterze planowanym, podjętą w ramach wypełniania ustawowego obowiązku przeprowadzania kontroli kompleksowej w jednostce samorządu terytorialnego co najmniej raz na 4 lata. Przeprowadzenie poprzedniej kontroli w 2013 roku oznacza prawny obowiązek podjęcia jej w roku 2017. Plan kontroli przyjęty został w uchwale Nr 35/169/2016 Kolegium RIO w Łodzi z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Ramowego Planu Pracy RIO w Łodzi na 2017 rok, która to uchwała nie była w tym zakresie zmieniana.

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl

źródło: Radio ZET
Trwa ładowanie komentarzy...