TVP słono zapłaciła za niekompetencję. Bo ujawnili nazwiska policjantów w procesie o zabójstwo Ewy Tylman

Po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania od TVP dla pięciu policjantów z Poznania
Po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania od TVP dla pięciu policjantów z Poznania Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania musiała zapłacić Telewizja Polska policjantom, których nazwiska ujawniono na antenie TVP Info podczas retransmisji procesu Adama Z. w sprawie zabójstwa Ewy Tylman.

W styczniu br. odbyła się pierwsza rozprawa w głośnej sprawie Ewy Tylman. O jej zabójstwo oskarżony był Adam Z. TVP Info nie nadążało z zagłuszaniem danych osobowych oskarżonego i świadków – podała "Gazeta Wyborcza".

Adam Z. zarzucał pięciu policjantom, których wymienił z nazwiska, że stosowali wobec niego przemoc i zmuszali, by przyznał się do winy. Jak wyliczyła "GW" ich personalia na antenie TVP Info wymieniono aż 14 razy. Policjantów w obronę wziął wielkopolski związek policjantów, który zwrócił się o wypłatę 50 tys. zł odszkodowania dla każdego z nich. Zagroził, że jeśli pieniędzy nie otrzymają, to sprawa trafi do sądu. Jak wynika z informacji "GW", zawarto ugodę, a na konta poznańskich policjantów wpłynie po kilkanaście tysięcy złotych.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...