Pobili Ukraińca sztachetami, bo "źle rzucał piłką". Teraz grozi im nawet do 8 lat więzienia

Aż osiem lat więzienia grozi Polakom, którzy w Krakowie dotkliwie pobili 17-letniego Ukraińca
Aż osiem lat więzienia grozi Polakom, którzy w Krakowie dotkliwie pobili 17-letniego Ukraińca Fot. Adam Stępien / Agencja Gazeta
"Źle rzucał piłką" – tak policji tłumaczyli się trzej Polacy, którzy w Krakowie dotkliwie pobili nastolatka z Ukrainy. Grozi im aż osiem lat więzienia, w tej w chwili przebywają w tymczasowym areszcie.

W kwietniu w krakowskiej Nowej Hucie pobito Ukraińca. 17-latek wraz ze swoim polskim kolegą na przyszkolnym boisku grał w koszykówkę. Trzech mężczyzn zaczepiło obcokrajowca, w obronie którego stanął towarzyszący mu Polak. – Został brutalnie odepchnięty i uderzony przez jednego ze sprawców – relacjonuje TVN 24 Kraków rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Jak informuje TVN24, mężczyźni z pobliskiego ogrodzenia mieli wyłamać drewniane pale (niektóre z nich zakończone gwoździami) i nimi okładać chłopaka. Następnie mieli ukraść piłkę i uciec. Szybko jednak wpadli w ręce policji, której tak wytłumaczyli napaść: "źle rzucał do kosza". Jeden z mężczyzn już usłyszał zarzuty znieważania ze względu na przynależność narodową, naruszenia nietykalności cielesnej a także pobicia. Dwóm pozostałym postawiono tylko zarzut pobicia.

W ostatnim czasie w Polsce narasta przemoc wobec cudzoziemców. W lutym rasiści skatowali w Lublinie studenta z Turcji. W czerwcu ub.r. Polacy dotkliwie pobili Syryjczyka.

źródło: TVN24 Kraków
Trwa ładowanie komentarzy...