Tomasz Adamek powiedział, że "rozpuszczone kobiety trzeba lać". Będzie zawiadomienie do prokuratury

Tomasz Adamek wywołał burzę aprobatą dla przemocy wobec kobiet.
Tomasz Adamek wywołał burzę aprobatą dla przemocy wobec kobiet. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Tomasz Adamek kilka dni temu u Kuby Wojewódzkiego powiedział, że "rozpuszczone kobiety trzeba lać". Przyznał także, że jest zadowolony "z tego, iż jego córki nie lubią czarnoskórych". "Publicznie przy pomocy środków masowej komunikacji nawoływał do naruszania nietykalności kobiet" – odnotowali na Facebooku przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. I zapowiedzieli, że w poniedziałek zawiadomią prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

Tomasz Adamek był jednym z gości w programie Kuby Wojewódzkiego w TVN. Były mistrz świata kilku bokserskich federacji przypomniał, że jest ksenofobem. – Sędzia Polak, a zachował się zupełnie nie jak Polak. Gorzej niż Niemiec – tak Adamek skomentował ostatnią przegraną walkę. Ale na tym nie zakończył. Opowiadał m.in. o tym, że jego córki mogą spotykać się tylko z Polakami i jest zadowolony z tego, że nie lubią czarnoskórych.

– Nie ma takiej opcji, żeby córka spotykała się z nie-Polakiem. Ma chłopaka, syna kolegi. Sam pozwoliłem – oznajmił pięściarz. – Młodsza córka nie lubi czarnych. Powiedziała mi: tato, dobrze wybrałeś siostrze chłopaka. Mi też musisz wybrać. Póki córki są w domu, tata musi mówić, co mają robić – dodał. Szowinistyczną twarz gość Kuby Wojewódzkiego pokazał też w innym momencie rozmowy. – Córki wiedzą, co mają robić. Żona też. Ja żonę szanuję, ale musi być dyscyplina w domu – stwierdził. Dodał także, że "rozpuszczone kobiety trzeba lać".

NAWOŁYWANIE DO BICIA KOBIET JEST PRZESTĘPSTWEM Mężczyzna o personaliach Tomasz Adamek przyznający się do rasizmu oraz...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 13 maja 2017
Szybko na te słowa zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Nawoływanie do bicia kobiet jest przestępstwem" – stwierdzono.

Uznano również, że Adamek "przyznaje się do rasizmu oraz naruszania wolności oraz praw swoich dzieci". Zdaniem przedstawicieli ośrodka, Adamek za pomocą środków masowej komunikacji nawoływał do "naruszania nietykalności kobiet". "Tym samym w opinii naszego Ośrodka popełnił przestępstwo ścigane z urzędu, za które powinien stanąć przed sądem. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie trafi jutro do prokuratury właściwej miejscowo" – czytamy na facebookowym profilu organizacji.
Trwa ładowanie komentarzy...