Wiedźmin powraca na ekrany! Bez gumowych smoków i tekturowych hełmów

Film będzie opowiadał historię po "pogromie w Rivii".
Film będzie opowiadał historię po "pogromie w Rivii". YouTube / Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy
Saga o Wiedźminie to literatura, która aż się prosi o ekranizację. Doskonale narysowane postacie osadzone w świecie fantasy, miłość, honor, wojna i przyjaźń – w prozie Andrzeja Sapkowskiego jest wszystko. Grupa entuzjastów postanowiła stworzyć film, który pozwoli zapomnieć o wyjątkowo nieudanej produkcji sprzed lat. Zapowiada się bardzo interesująco.

Po internecie krąży trailer filmu, który w całości został zrealizowany ze środków prywatnych, przy wsparciu grup rekonstrukcyjnych, bractw rycerskich i uprzejmości wielu osób przychylnych projektowi. Jak podkreślają producenci, projekt ma charakter non-profit, w zamyśle ma to być film od fanów dla fanów.
W odróżnieniu od produkcji TVP „Pół wieku poezji” będzie historią, która ma być swoistą kontynuacją prozy Sapkowskiego. Nie będzie Geralta, pojawi się za to jego przyjaciel wiedźmin Lambert. Będzie też poeta Jaskier, którego zagra Zbigniew Zamachowski.

Sceny walk, które pokazano w trailerze odbywają się w ruinach zamku w Janowcu i w wąwozie nieopodal Kazimierza nad Wisłą. Widać, że członkowie bractw rycerskich włożyli wiele wysiłku w to, żeby walki odbywały się w sposób zgodny z realiami walk średniowiecznych. Jeśli całość będzie tak dobra jak zapowiedź, to szykuje się hit. Twórcy mają nadzieję, ze cały film będzie gotowy już w grudniu tego roku, do obejrzenia na kanale YouTube.
Trwa ładowanie komentarzy...