Internauci poruszeni zachowaniem prezydenta. Andrzej Duda uklęknął przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Duda na chwilę przed uklęknięciem pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi.
Prezydent Duda na chwilę przed uklęknięciem pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP
Od poniedziałku prezydent Andrzej Duda gości w Gruzji. Jednym z punktów programu prezydenckiej wizyty było złożenie kwiatów przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w stolicy państwa, Tbilisi. Internautów poruszyło zachowanie Andrzeja Dudy.

Złożenie wieńca pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP który w 2010 r. zmarł w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, było częścią oficjalnego programu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. Ceremonia z udziałem prezydenta i jego żony została wyznaczona na wtorek o godz. 16:40.

Zdjęcia z uroczystości opublikowała na swoim profilu Kancelaria Prezydenta, a krótkie nagranie ze złożenia wieńca zamieściło Polskie Radio. Filmik pokazuje, jak prezydent Andrzej Duda podchodzi do pomnika Lecha Kaczyńskiego, przedstawiającego głowę byłego prezydenta, klęka przed nim, a następnie układa wstążki na wieńcu.
Część internautów wyraziła dezaprobatę dla klękania Andrzeja Dudy przed pomnikiem byłego prezydenta. Pojawiły się argumenty, że klękanie zarezerwowane jest dla obiektów czci religijnej.
Jednak zachowanie prezydenta Dudy przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego nie było wyjątkowe. Na innych zdjęciach z wizyty w Gruzji widać jak prezydent pada na kolana przed pomnikiem Bohaterów Poległych Za Jedność Gruzji.
Jednym z haseł wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, partii z której wywodzi się prezydent, było "wstawanie z kolan".
Trwa ładowanie komentarzy...