Brytyjska policja podała nazwiska zamachowców. Obaj mieszkali w Londynie, jeden miał żonę i dzieci

Brytyjska policja ujawniła dane zamachowców z Londynu. Fot. Screen/Twitter
Khuram Butt miał 27 lat, żonę i dzieci. Był znany policji, ale nie było dowodów na to, że planował zamach terrorystyczny. Drugi z zamachowców, Rachid Redouane, miał lat 30. Obaj mieszkali we wschodnim Londynie. To informacje, która podała brytyjska policja.

Khuram Shazad Butt miał brytyjskie obywatelstwo, urodził się w Pakistanie. Drugi był Marokańczykiem lub Libijczykiem – tak podaje na swojej stronie Metropolitan Police. Podobno używał również nazwiska Rachid Elkhdar z inną datą urodzenia.

Policja podaje, że potrzebna jest jeszcze formalna identyfikacja, ale wierzą, że są to dane zamachowców. Na razie pisze o nich jako o "tych, którzy zostali zastrzeleni". BBC pisze jednak wprost o sprawcach ataku. Twierdzi, że Khuram Butt od lat mieszkał w Barking we wschodnim Londynie, miał żonę i dzieci.
To oni mieli kierować ciężarówką, która w sobotę w nocy wjechała w ludzi w pobliżu London Bridge, a potem atakować ludzi nożami w Borough Market. W zamachach zginęło 7 osób, a ponad 40 zostało rannych. Tutaj opisywaliśmy dramatyczne relacje świadków.

Na razie nie wiadomo nic o trzecim zamachowcu. Całą trójkę zastrzeliła policja (osiem minut po zgłoszeniu).
Trwa ładowanie komentarzy...