NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Karolina stała się najbardziej lubianą uczestniczką "Projektu Lady".
  Karolina okazała się największą "damą" z "Projektu Lady" w TVN. Pokazała, że normalność przebija wszystko

  Karolina przyjechała z Holandii i już od pierwszych minut programu mocno dała się zapamiętać. –Karolina...yyyy...z Holandii – tak się przedstawiła. Z odcinka na odcinek było coraz lepiej, każda jej wypowiedź mogła zyskać miano perełki, a grono fanów rosło w zawrotnym tempie. Naturalna, śmieszka, po swojemu komentująca rzeczywistość. Dziś, gdy z programu właśnie odpadła, internet dosłownie oszalał. "Karolina, załóż własny program, błagam cię!" – na TT i Facebooku lawina takich wpisów. Taka najwyraźniej jest potrzeba normalności.

 • Trzęsienie ziemi na włoskiej wyspie Ischia.
  Co najmniej dwie osoby nie żyją, zawalone budynki. Część popularnej wyspy Ischia zniszczona w wyniku trzęsienia ziemi

  Wstrząsy o sile około 4 stopni w skali Richtera pojawiły się w poniedziałek w nocy. Wiadomo już, że conajmniej 2 osoby nie żyją, około 30 jest rannych. Media informują o zawaleniu około 10 budynków, zniszczony jest kościół, pod gruzami ciągle mogą być ludzie. Trwają poszukiwania trójki dzieci. Ischia to wyspa w Zatoce Neapolitańskiej, popularna wśród turystów. Wielu spędziło noc pod gołym niebem.

 • Donald Trump ogląda zaćmienie Słońca.
  Trump zawsze wie lepiej. Cały świat ogląda zaćmienia Słońca w okularach, ale on jeden musiał sprawdzić jak widać bez

  Te zdjęcia podbiły sieć. Miliony Amerykanów oglądały w poniedziałek zaćmienie Słońca, zrobiła to również para prezydencka. Telewizja NBC uchwyciła jednak moment, gdy Donald Trump zdjął okulary ochronne i patrzy w niebo bez. Nawet tu prezydent USA musiał się czymś wyróżnić. Amerykański internet oszalał na punkcie tych zdjęć.

 • Prezes TVP Jacek Kurski był zachwycony koncertem "Gwiazdy Letniego Nieba” w Kielcach.
  Jacek Kurski był zachwycony Kielcami, ale chyba za szybko. "To była porażka, TVP sromotnie przegrała z konkurencją"

  Sobotni koncert w Kielcach "Gwiazdy Letniego Nieba" spowodował, że Jacek Kurski poczuł się wniebowzięty. Radość była tym większa, że podczas imprezy udało się zebrać ponad milion zł dla poszkodowanych w wyniku nawałnic. Fakt24.pl dotarł jednak do raportu, z którego wynika, że najcenniejsza dla reklamodawców grupa widzów wolała spędzić sobotni wieczór zupełnie inaczej niż z TVP.

 • Minister Błaszczak ostro skrytykował marszałka województwa pomorskiego Zbigniewa Struka. On odpowiedział równie ostro.
  Kozły ofiarne. Minister huknął na samorządowca i wywołał lawinę

  "Jeżeli się pan już obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy!" – te słowa ministra Błaszczaka do marszałka województwa pomorskiego wywołały ogólne oburzenie. Szef MSWiA chciał zarzucić mu bezczynność w obliczu nawałnicy, a wywołał kompletnie inny efekt. Mieszkańcy bronią marszałka i biją mu w internecie brawo. Budzą się też inni samorządowcy, którym nagle zarzucono niemoc. " Wszelkie plotki, jakobym w ogóle nie zareagowała, są fałszywe" – takie oświadczenie wydała burmistrz Czerska.

 • Ten jeden, wyjątkowy ksiądz przy uchu prezesa. Ojciec Zdzisław Tokarczyk znalazł się blisko Kaczyńskiego jak mało kto
  Ojciec Zdzisław zamiast Rydzyka. Tajemniczy duchowny, który znalazł się przy uchu Jarosława Kaczyńskiego

  "Dlaczego wicemarszałek Sejmu nie miał tej peleryny? Byłby hit!" – zapytał internauta. "Oddałem swoją Ojcu Zdzisławowi" – odpowiedział na to Joachim Brudziński. Praktycznie na każdym zdjęciu z wakacyjnego wypadu z prezesem PiS obecny jest Ojciec Zdzisław. Ten sam, który modli się podczas miesięcznic smoleńskich i prowadzi pochód z katedry pod Pałac Prezydencki. Zdzisław Tokarczyk jest gwardianem Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. Skąd wziął się tak blisko Jarosława Kaczyńskiego?

 • "Gwiazdy letniego nieba" – pod takim hasłem w Kielcach odbył się koncert transmitowany przez TVP. Jacek Kurski był na widowni.
  Jacek Kurski jest wniebowzięty. "Opole w Kielcach" wreszcie się udało, a TVP pokazała jak spełnia swoją misję

  W maju prezes TVP osobiście pojechał do Kielc, by zobaczyć amfiteatr, w którym mógłby się odbyć festiwal polskiej piosenki. Wczoraj Jacek Kurski święcił tam triumfy. Był pod sceną w Kielcach, podrygiwał w rytm muzyki Bayer Full. – Jestem wniebowzięty – skomentował na koniec. "Gwiazdy Letniego Nieba" TVP odbyły się dokładnie w tym samym czasie co festiwal w Sopocie TVN. A podczas imprezy zbierano pieniądze dla poszkodowanych w wyniku nawałnic. Kurski pochwalił się, że zebrano ponad milion złotych.

 • Taki list dotarł do sołtysa Rytla.
  Niezwykły list dotarł do sołtysa Rytla. "Proszę przekazać maskotki dzieciom, którym jest smutno po burzy" – pisze Ola

  Prawdziwy i niezwykły jest ten list. Im bardziej koślawe literki, tym piękniejsze. "Ucieszę się, jeśli jeszcze jakimś dzieciom sprawią radość" – pisze 6-letnia Ola z Olsztyna o swoich zabawkach. Do sołtysa Rytla, które od tygodnia boryka się ze skutkami nawałnicy.

 • Nożownik zaatakował w Turku w Finlandii.
  Nożownik zaatakował w centrum Tartu w Finlandii, dwie osoby zginęły. Kilka godzin później atak z nożem w Niemczech

  Atak nastąpił w Turku w Finlandii, praktycznie w centrum miasta. Nożownik zaatakował kilka osób. Dwie nie żyją. Szybko pojawiły się informacje, że policja postrzeliła nożownika w nogę, mężczyzna został zatrzymany. Kilka godzin później media informowały o ataku nożownika w Wuppertal-Elberfeld, w pobliżu Düsseldorfu w Niemczech. Tu zginęła jedna osoba, ale podobno atak nie miał podłoża terrorystycznego. Pościg za napastnikiem trwa.

 • "Za sołtysem" – tak podpisał to zdjęcie na Twitterze Michał Sagrol, dziennikarz "Czasu Chojnic". Łukasz Ossowski stał się tu prawdziwym bohaterem.
  Sołtys z Rytla wyprzedził wojsko i polityków. Łukasz Ossowski to Człowiek Roku

  Sołtys roku. Man of the Year w województwie pomorskim. Lokalny bohater. Tak o nim piszą. Nie ma dziś drugiej takiej osoby w całej Polsce, która nagle – w ciągu kilku dni – zyskałaby taki aplauz w społeczeństwie. To on – bez pomocy rządu i wojska – zorganizował ludzi do pomocy. Młody, energiczny, nie czekał na ociągające się władze. Ogarnia coś, co w pierwszej chwili wydawało się kompletnie nie do ogarnięcia. I tak krzyczał na całą Polskę o wsparcie, że nikt koło Rytla nie przejdzie dziś obojętnie.

O sobie

Najpierw było zapomniane już dziś "Życie" z kropką, potem krótka przygoda z "Wprost" i ponad 10 lat w "Rzeczpospolitej". Zawsze sprawy zagraniczne, najchętniej Europa, zwłaszcza ta bliższa naszych granic. Obsługa zagranicznych wizyt polityków, szczyty NATO, wywiady z prezydentami czy królami to był żywioł. Gdy przyszły na świat moje dzieci, cały świat wywrócił się do góry nogami. Ale stał się też zdecydowanie większy i bardziej różnorodny. Dlatego w naTemat chcę pisać o wielu sprawach, nie tylko politycznych.

Napisz do autorki: katarzyna.zuchowicz@natemat.pl