Bezcenne. Odnaleziono nagranie sprzed lat, na którym Piotrowicz... jest zachwycony działalnością Sądu Najwyższego

Bezcenne. Odnaleziono nagranie sprzed lat, na którym Piotrowicz... jest zachwycony działalnością Sądu Najwyższego.
Bezcenne. Odnaleziono nagranie sprzed lat, na którym Piotrowicz... jest zachwycony działalnością Sądu Najwyższego. Fot. Twitter.com
Na tle sądów powszechnych Sąd Najwyższy błyszczy, jeżeli chodzi o szybkość orzekania – to tylko jedna z opinii, jaką w 2012 roku z sejmowej trybuny wygłosił poseł PiS Stanisław Piotrowicz, wówczas wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Dziś jest on jednym z głównych zwolenników takich zmian w Sądzie Najwyższym, aby przenieść wszystkich obecnych sędziów w stan spoczynku. Niezrozumiałe? Co najmniej.

Stanisław Piotrowicz
Prawo i Sprawiedliwość

Na wstępie trzeba pogratulować sprawności funkcjonowania sądu. Szczególnego znaczenia nabiera ona, kiedy konstatujemy ją z niewielką, powszechnie krytykowaną sprawnością sądów powszechnych. Można powiedzieć, że na tle sądów powszechnych Sąd Najwyższy błyszczy, jeżeli chodzi o szybkość orzekania. Jak pan prezes wspomniał, jest ona na poziomie europejskim, to niewątpliwie satysfakcjonuje.

wypowiedź z 26-07-2012
Stanisław Piotrowicz właściwie w samych superlatywach mówił o SN, oceniając sprawozdanie z jego działalności w 2011 r. (całe wystąpienie można znaleźć tutaj). Dziś, gdy na Twitterze przypomniano jego słowa, brzmi to nieprawdopodobnie. Czy to ten sam człowiek, który dziś przepycha ustawę o przejęciu kontroli nad SN przez polityków? I po co, skoro SN działa tak dobrze?
"PiSokryzja" – skomentował poseł PO Krzysztof Brejza, zamieszczając to nagranie sprzed 5 lat.
Trwa ładowanie komentarzy...