NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Białystok, były senator PO Tadeusz Arłukowicz kandydatem na prezydenta z list ruchu Kukiz'15.
  To dopiero polityczny zwrot! Był senatorem Platformy, wystartuje z list Kukiza

  Polityczne zmiany barw na naszej scenie nikogo już nie dziwią. Zdarzały się już wędrówki z PiS-u do PO i na odwrót. Takie radykalne przemiany jednak zdarzają się wyjątkowo rzadko. Tadeusz Arłukowicz, były senator PO i były wiceprezydent Białegostoku ogłosił swój start w wyborach samorządowych. Będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta miasta jako kandydat Kukiz'15.

 • W TVP Info przesłuchanie Donalda Tuska nie jest transmitowane na żywo, lecz z opóźnieniem.
  W Polsacie i TVN24 Tusk zeznaje na żywo. A w TVP Info... z opóźnieniem

  To, co Donald Tusk w TVN 24 i Polsat News już powiedział w Sądzie Okręgowym w Warszawie, na antenie TVP Info mówi kilkanaście minut później. Jak to się dzieje? Narodowa telewizja nie pokazuje przesłuchania byłego premiera na żywo, lecz je retransmituje. Dlaczego tak się dzieje? Bo o godz. 10.00 telewizja miała do pokazania co innego.

 • Ile pieniędzy ma Polska Fundacja Narodowa? Już nie 100 mln zł, ale o wiele więcej. Na zdjęciu Beata Szydło podczas ogłoszenia powstania PFN.
  100 mln zł dla PFN to już dane nieaktualne. W grę wchodzi suma o wiele wyższa

  Suma 100 mln zł wydawała się na tyle niebotyczną, że wręcz nie do pojęcia. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę "dokonania" Polskiej Fundacji Narodowej. Teraz okazało się, że budżet PFN jest o wiele wyższy. Poinformowała o tym sama Fundacja, odpowiadając na pytania "Newsweeka".

 • Korea Północna, wypadek autobusu. Pojazd spadł z mostu, zginęło co najmniej 30 zagranicznych turystów.
  Wypadek autobusu z zagranicznymi turystami w Korei Północnej. Pojazd spadł z mostu, zginęło 30 osób

  Co najmniej 30 osób zginęło w wypadku, jaki nocą wydarzył się w Korei Północnej. Ofiary to zagraniczni turyści z Chin. Informacje w sprawie zdarzenia są wręcz szczątkowe. Mediom z Korei Południowej udało się ustalić, że wypadek miał miejsce na remontowanej trasie z miasta Kaesong do Pjongjangu.

 • "Rzeczpospolita": Jacek Kurski nielegalnie wybrany do TVP. Spóźnił się z dokumentami.
  Nowe dowody na to, że Kurski został nielegalnie wybrany na prezesa TVP. Świadkowie potwierdzają oszustwo

  O tym mówiło się właściwie od samego początku, wówczas jednak prokuratura nie doszukała się znamion przestępstwa. Teraz jednak sprawa badana jest na nowo i są świadkowie, którzy potwierdzają: Jacek Kurski został wybrany na prezesa Telewizji Polskiej z naruszeniem prawa. Wymagane dokumenty w konkursie na to stanowisko złożył po terminie i jego kandydatura nie powinna być w ogóle rozpatrywana.

 • Tomasz Terlikowski atakuje posłankę Joannę Lichocką za jej słowa o aborcji.
  To się może "źle, bardzo źle skończyć się dla rządzącej partii". Lichocka nie spodziewała się ataku z tej strony

  "Przerażający język", "żal", "smutna refleksja" – tego typu określenia padają we wpisie Tomasza Terlikowskiego na temat Joanny Lichockiej. Terlikowskiego rozczarowała wypowiedź byłej redakcyjnej koleżanki a obecnie posłanki PiS na temat projektu ustawy firmowanego przez Kaję Godek.

 • Donald Tusk w niedzielę skończył 61 lat i założył konto na Instagramie.
  Donald Tusk urodzinowo podbił internet. Dziś czeka go jednak trudniejszy dzień

  Donald Tusk w niedzielę skończył 61 lat. Szef Rady Europejskiej pochwalił się przy tym urodzinowym zdjęciem z wnukami i założeniem konta na Instagramie. Ale to nie urodziny i spotkanie z rodziną są głównym powodem wizyty byłego premiera w kraju. W poniedziałek Donald Tusk zostanie przesłuchany w tzw. procesie smoleńskim w warszawskim Sądzie Okręgowym.

 • Kiedy mieszkania zaczną tanieć? Na razie nic na to nie wskazuje. Ale 10 lat temu też nikt nie wspominał o krachu.
  Polacy rzucili się na mieszkania jak na promocję w Lidlu. 10 lat temu też nic nie wskazywało, że nastąpi krach

  Wielu ekspertów wieszczyło, że rok 2018 przyniesie koniec hossy w mieszkaniowej branży. Nie brakowało prognoz, że rynek już się nasycił i zaczną się kłopoty zarówno deweloperów, jak i tych, którzy chcieliby sprzedać mieszkanie używane. To z kolei byłoby dobrą wiadomością dla tych, którzy liczą na spadek cen. Dlatego w takim napięciu oczekiwano na pierwsze tegoroczne dane z rynku nieruchomości. Właśnie je otrzymaliśmy i... na krach nic nie wskazuje. Ale w 2007 raporty ekspertów nie wskazywały na to, co stało się chwilę potem. A analogii do tamtego czasu dostrzeżemy więcej.

 • Wiele obietnic padło na ostatniej konwencji PiS. W sondażach jednak to niczego nie zmieniło – znów nastąpił spadek.
  Już wiadomo, że Polacy nie uwierzyli w pisowskie obietnice. Ostatnia konwencja nie odczarowała sondaży

  Tyle obietnic padło w ostatnią sobotę na konwencji PiS, tyle płomiennych deklaracji. Do tego w niedzielę całe kierownictwo partii ruszyło w kraj, by przekonać Polaków po siebie i zatrzymać spadek w sondażach. I co? Na razie wygląda na to, że nie chwyciło. Badanie IBRiS dla Onetu wskazuje na kolejny spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

 • Wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich ws. warunków w policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych w Białymstoku. (zdjęcie poglądowe, pochodzi z innej komendy)
  Zawszone poduszki i materace, bo istnieje zakaz prania. Tak policja "przyjmuje" zatrzymanych

  Od samego czytania opisów z wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich aż się robi niedobrze. "Materace i poduszki są przesiąknięte różnymi wydzielinami biologicznymi. Wielokrotnie zdarza się, że zatrzymani onanizują się, posiadają rany i inne obrażenia, są zarażeni różnymi bakteriami i wirusami takimi jak HIV, żółtaczka i inne, często są też zawszeni" – czytamy w piśmie do Komendanta Głównego. Te materace i poduszki nigdy nie są prane, bo podobno nieoficjalny zakaz wydał w tej sprawie komendant miejski, bo po co zatrzymanym "robić dobrze"? Ten obraz dotyczy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Rzecznik podlaskiej policji zaprzecza jednak temu, co znalazło się w piśmie RPO i zapewnia, że opisane materace i poduszki już zostały wyrzucone.

O sobie

Za mną 20 lat z hakiem w dziennikarstwie radiowym. Ostatnich ponad lat 10 w radiowej "Trójce", po czym nadszedł czas na dobrą zmianę. Dziennikarstwo internetowe to dla mnie nowa przygoda. Fascynująca! Cieszę się, że jestem w naTemat i piszę o tym, co naprawdę jest interesujące.

Napisz do autora: tomasz.lawnicki@natemat.pl