Siekierą zaatakowali ciemnoskórego boksera związanego z Legią. "Już stąd nie wyjdziesz" – usłyszał w szczecińskim klubie

Ciemnoskóry bokser został zaatakowany siekierą w szczecińskim klubie.
Ciemnoskóry bokser został zaatakowany siekierą w szczecińskim klubie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Kolejny atak o podłożu rasistowskim w Polsce. Tym razem w Szczecinie, podczas ostatniego dnia zlotu żaglowców The Tall Ships Races. Jak donosi szczecińska "Wyborcza", tysiące ludzi świetnie bawiło się wtedy nad Odrą. Ale nie wszędzie zabawa była tak wesoła. Na własnej skórze doświadczył tego ciemnoskóry Patryk F., bokser związany z warszawską Legią. "Ty czarnuchu" – miał usłyszeć mężczyzna w jednym z klubów. Potem było już tylko gorzej.

Napastników było pięciu. Dwóch, jak ustaliła policja, było związanych ze środowiskiem kiboli. Gdy Patryk F. chciał wyjść z klubu, usłyszał: "Już stąd nie wyjdziesz". W środku byli ludzie. Najwyraźniej nikt nie reagował.
"Po chwili, na oczach świadków, został zaatakowany przez pięciu mężczyzn. Według naszych informacji, sportowiec znokautował pierwszego z nich. Wtedy dostał cios siekierą w plecy" – relacjonuje "Wyborcza". Mężczyzna próbował się zasłaniać, otrzymał jeszcze kilka ciosów. Ciężko ranny, przebywa w szpitalu.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak kierowca autokaru linii Ecolines nie wpuścił do pojazdu pasażera z biletem, bo pasażer... jest czarnoskóry. "Ohydne", "niewiarygodne", "skandal" – to łagodniejsze komentarze internautów do sytuacji, która rozegrała się wtedy w Warszawie.

Szczecińska policja poinformowała, że prowadzi "intensywne czynności w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała" boksera. "Ciężkie uszkodzenie ciała?! To próba zabójstwa! Jeśli ktoś bije siekierą to chce zabić" – tak komentują teraz internauci.

źródło: szczecin. wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...