MEN naprawi błąd ws. Czesława Miłosza! "Nie wyobrażamy sobie bez niego podstawy programowej"

Twórczość Czesława Miłosza znajdzie się w podstawie programowej
Twórczość Czesława Miłosza znajdzie się w podstawie programowej Fot. WikiCommons
Ministerstwo Edukacji Narodowej szybko zareagowało na medialne publikacje o tym, że w projekcie podstawy programowej dla liceum zabrakło twórczości Czesława Miłosza. "Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym" - zadeklarowało MEN w przesłanym naTemat oświadczeniu.

Brak twórczości noblisty w projekcie podstawy programowej zaskoczył wielu. Tym bardziej, że w pierwotnej wersji dokumentu pojawiły się dzieła Miłosza. Skąd więc ta zmiana? Tego MEN nie tłumaczy, ale wygląda na to, że szybko naprawi błąd.

"Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza! Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej" - napisało nam ministerstwo.

"Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym. Przypominamy, że obecnie trwają konsultacje projektu podstawy programowej, która wejdzie w życie dopiero 1 września 2019 roku. W nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej wymienione zostały wybrane wiersze Czesława Miłosza i innych poetów w wykazie lektur obowiązkowych do omówienia z uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej" - zaznaczyło.

Konsultacje społeczne nad nową podstawą programową dla uczniów liceów oraz techników trwają do 18 sierpnia. Uwagi zgłosił póki co tylko Pomorski Urząd Marszałkowski.
Trwa ładowanie komentarzy...