Jaki rząd, takie Orliki. Macierewicz chce zbudować w każdym powiecie bardzo specyficzne miejsce

Antoni Macierewicz chce strzelnicy w każdym powiecie.
Antoni Macierewicz chce strzelnicy w każdym powiecie. Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska budowała boiska do gry w piłkę nożną, Prawo i Sprawiedliwości woli... strzelnice. Według "Super Expressu" w MON trwają prace nad odpowiednim projektem. W całej Polsce ma w sumie powstać 380 strzelnic, w których młodzież będzie się uczyć obsługi broni.

Ze strzelnic mają korzystać przede wszystkim (i oczywiście) w pierwszej kolejności Wojska Obrony Terytorialnej, ale także organizacje proobronne oraz specjalne klasy wojskowe, które za dwa lata ma uruchomić co najmniej jedna szkoła w każdym powiecie. Na strzelnicach będą się odbywać także lekcje przysposobienia obronnego.

– Taki program jest bardzo potrzebny dla zwiększenia obronności kraju. Od ośmiu lat nie ma już powszechnego poboru i systematycznie maleje liczba osób, które potrafią posługiwać się bronią. Gdy wojsko organizuje ćwiczenia, jest za mało rezerwistów – podkreśla Stanisław Pięta z PiS cytowany przez tabloid.

Projekt ma kosztować 100 mln zł. Oby się zmieścił w napiętym budżecie MON. Przypomnijmy, że Antoni Macierewicz w przyszłym roku planuje bardzo szczodrze obchodzić się z wojskowymi... muzeami.

Źródło: Super Express
Trwa ładowanie komentarzy...