
Wielka awaria sieci komórkowej w województwie lubelskim. W czwartek wieczorem padły telefony, internet i bankowość elektroniczna. Awaria może mieć poważne następstwa dla tych, którzy nie mogą dodzwonić się na numer alarmowy i wezwać pogotowia, straży pożarnej lub policji.
REKLAMA
Jak pisze portal Lublin 112, awaria najbardziej dotknęła mieszkańców powiatów włodawskiego, bialskiego oraz parczewskiego. Nie mogą oni wykonywać żadnych połączeń, internet w komórkach przestał działać. Niemożliwe jest również dodzwonienie się na numer alarmowy.
"W przypadku konieczności kontaktu z numerami alarmowymi poszczególnych służb, w niektórych przypadkach istnieje taka możliwość po uruchomieniu roamingu" – radzi Lublin 112. W regionie można dzwonić wyłącznie z telefonów stacjonarnych.
źródło: lublin112.pl