Najnowszy bilans z Toronto. Nie żyje 10 osób, według policji kierowca celowo wjechał w tłum

Po sieci krąży nagranie przedstawiające zatrzymanie kierowcy.
Po sieci krąży nagranie przedstawiające zatrzymanie kierowcy. Fot. Twitter
Na przedmieściach Toronto w poniedziałek białą furgonetka wjechała w pieszych. Według kanadyjskiej policji zginęło 10 osób, a 15 zostało rannych. To najnowszy bilans tego tragicznego wydarzenia. Kierowca został zatrzymany, a według policji jego działania mogły być celowe.

Początkowo służby podawały jedynie informacje o rannych osobach, ale z czasem tragiczny bilans zaczął szybko rosnąć. Po drugiej w nocy polskiego czasu już było jasne, że zginęło 10 osób, a 15 jest rannych.
Kierowca został zatrzymany. CBS Canada podało, że za kierownicą znajdował się 25-letni Alek Minassian, który w przeszłości nigdy nie był notowany. Już ustalono, że nie był związany z organizacjami terrorystycznymi, ale jego motywy nadal są nieznane. Mimo to według policji jego działania były "celowe". Po mediach ponadto krąży nagranie przedstawiające jego zatrzymanie przez jednego policjanta:
Okolica zdarzenia jest zamknięta i tak będzie jeszcze nawet przez kilka dni – aż swoją pracę na miejscu zakończą służby.

źródło: CBC Canada
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca